Rekor tazminat! Nusret eski çalışanlarına bakın ne kadar ödeyecek

'Salt Bae' adını verdiği tuzlama hareketiyle dünya çapında ün kazanan işletmeci ve kasap Nusret Gökçe, eski çalışanlarının açtığı davayı kaybetti. Ünlü kasap, eski çalışanlarına 230 bin dolar (2 milyon 136 bin TL) ödeyecek.

Son zamanlarda İngiltere'nin başkenti Londra'da açtığı Nusr-Et isimli restoranındaki yüksek fiyatlar nedeniyle eleştirilerin hedefi olan ünlü işletmeci Nusret Gökçe, eski çalışanları tarafından açılan davayı kaybetti. New York, Londra, Miami, Doha, Dubai ve Mikonos'ta restoranları bulunan Gökçe, eski çalışanlarına 230 bin dolar (2 milyon 136 bin TL) ödeyecek.

 

ÇALIŞANLARININ BAHŞİŞLERİNE EL KOYDU!

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, eski çalışanlarının Londra'da açtığı yeni restoranındaki yüksek fiyatlar nedeniyle dünya basının gündeminden düşmeyen Nusret Gökçe'yi ‘bahşişlerine el koymak’la suçladığını bu duruma itiraz ettiklerinde ise kovulduklarını aktardı.

Rekor tazminat! Nusret eski çalışanlarına bakın ne kadar ödeyecek

DURUMDAN ŞİKAYETÇİ OLANLAR İŞTEN ATILDI

Gazete, sosyal medyada fenomen haline gelen kasap Nusret’in eski çalışanlarını kazandıkları bahşişlerden mahrum bıraktığını aktarırken, bu durumu şikayet etmeleri sonucunda da işten atıldıklarını aktardı.

İddialara göre, Nusret, toplanan bahşiş miktarını çalışanlarına açıklamazken, bu paraları da kendi alıyordu. Nusret’e, 2019 yılında Manhattan’daki restoranında görevli dört eski çalışanı tarafından dava açılmıştı. Görevden alınan personelden biri, “Müşteriler, bahşişin tamamının garsonlara ve diğer hizmet veren personele gönderildiğine inanıyorlardı. Ancak bu para elimize geçmiyordu” ifadelerini kullandı.

 Rekor tazminat! Nusret eski çalışanlarına bakın ne kadar ödeyecek


İKİ YIL ÖNCE DE 237 BİN DOLAR TAZMİNAT ÖDEDİ

Nusret Gökçe, New York'taki mekanında çalışan garsonlarıyla da mahkemelik olmuştu. Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş ‘Bahşişlerimize el koydu, bize mobbing uyguladı, sonra da haksız yere işten çıkardı’ iddiasıyla Nusret Gökçe’ye dava açmıştı. Mahkeme o dönem Nusret'e 237 bin dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti.

 

Rekor tazminat! Nusret eski çalışanlarına bakın ne kadar ödeyecek ile ilgili etiketler Nusret Gökçe dava mahkeme Nusret tazminat
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.