Kurşun Haberleri

Most Production yapımcılığını üstlendiği Kurşun dizisinin yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel üstlenirken dizinin senaryosunu ise son olarak Racon ve Maral dizilerini yazan Kerem Deren yazacak. Kerem Deren’e destek olarak senaryo ekibinde Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’da yer alacak. Okuma provasına 4 eylül çarşamba günü başlanan Kurşun dizisinin ekim, kasım aylarında Fox Tv ekranlarında yayında olması planlanıyor.

1970’li yılların adaletsizliğinde İstanbul da adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcı ile hırslı ve güzel bir gazeteci olan Leyla Devrim’in adaleti temin etmek için birlikte verdikleri mücadeleyi ve aşklarını anlatacak Kurşun dizisi. . Orhan ve Leyla aşkları ve hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası; özellikle de bir ülkenin hırslı gençler ile nasıl değiştiği anlatılacak.

OYUNCULAR

Engin Altan Düzyatan (Savcı Orhan Atmaca)
Engin Altan Düzyatan Türkiye’nin açık ara en çok tanınan erkek başrol oyuncusudur. Özellikle dünyanın 20’den fazla ülkesinde milyarlarca insan tarafından ilgi ile takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Ertuğrul Gazi karakteri ile çok sevilmiş ve benimsenmiştir. 26 Temmuz 1979 da İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan 39 yaşındadır. Kendisi gibi oyuncu olan Neslişah Alkoçlar ile 2014 yılından beri mutlu bir evlilikleri ve Emir Aras isminde bir de oğlu olan Engin Altan Düzyatan doğa fotoğrafçısı olarak da bilinmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölüm mezunu olan Engin Altan Düzyatan oyunculuk macerası için İStanbul’a taşınmıştır. Kenter Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışan Engin Altan Düzyatan Beymen markasının modeli olarak da çalışmıştır. 2002 yılında yer aldığı Koçum Benim dizisi ile oyunculuk yeteneği keşfedilen Engin Altan Düzyatan Romantik Komedi ve Anadolu Kartalları filmleri ile çokça tanınmayı başarmıştır. Ayrıca 2010 da 1 Milyon Canlı Para yarışmasında da sunucu olarak yer almıştır. 

Burçin Terzioğlu (Leyla Devrim)
Burçin Terzioğlu 9 mart 1980 İstanbul doğumludur. 39 yaşında olan güzel oyuncu Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Ayşegül karakteri ile ünlü olmuştur. Burçin Terzioğlu’nun yükselişi ise Fırtına dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ilk olmuştur. Burçin Terzioğlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde hem oyunculuk hemde diksiyon eğitimi aldı ve çocuk yaşta tiyatro sahnelerinde kendini buldu. Daha 6 yaşındayken Perihan Abla dizisi ile ekranlara çıkan Burçin Terzioğlu ilk ciddi ekran deneyimini ise Muhtarları dizisinde hayat verdiği Simge rolüyle kazandı. Daha sonra Yılan Hikayesi dizinde hayat verdiği Azat karakteri ile isminden söz ettirmeyi başardı. Murat Yıldırım ile bir evlilik yapan Burçin Terzioğlu Fırtına dizisinde eşi ile başrolü paylaştı ve artık küçükten büyüğe Türkiye’nin tanıdığı bir kadın başrol oyuncusu oldu. Ezel dizisinde Azad karakteri ile yer alan Burçin Terzioğlu Poyraz Karayel dizisinde başrolü paylaştığı İlker Kaleli ile de aşk yaşadı ve 2018 de ayrıldı. Burçin Terzioğlu 2019 da ise internet dizisi olan Hakan: Muhafız Dizisinde Rüya karakterine hayat

Kurşun 23 ekim 2019 çarşamba günü ilk bölümü ile 20:00 da Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak.


Most Production yapımcılığını üstlendiği Kurşun dizisinin yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel üstlenirken dizinin senaryosunu ise son olarak Racon ve Maral dizilerini yazan Kerem Deren yazacak. Kerem Deren’e destek olarak senaryo ekibinde Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’da yer alacak. Okuma provasına 4 eylül çarşamba günü başlanan Kurşun dizisinin ekim, kasım aylarında Fox Tv ekranlarında yayında olması planlanıyor.


1970’li yılların adaletsizliğinde İstanbul da adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcı ile hırslı ve güzel bir gazeteci olan Leyla Devrim’in adaleti temin etmek için birlikte verdikleri mücadeleyi ve aşklarını anlatacak Kurşun dizisi. . Orhan ve Leyla aşkları ve hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası; özellikle de bir ülkenin hırslı gençler ile nasıl değiştiği anlatılacak.Kurşun Dizisi Oyuncuları
Engin Altan Düzyatan (Savcı Orhan Atmaca)
Engin Altan Düzyatan Türkiye’nin açık ara en çok tanınan erkek başrol oyuncusudur. Özellikle dünyanın 20’den fazla ülkesinde milyarlarca insan tarafından ilgi ile takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Ertuğrul Gazi karakteri ile çok sevilmiş ve benimsenmiştir. 26 Temmuz 1979 da İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan 39 yaşındadır. Kendisi gibi oyuncu olan Neslişah Alkoçlar ile 2014 yılından beri mutlu bir evlilikleri ve Emir Aras isminde bir de oğlu olan Engin Altan Düzyatan doğa fotoğrafçısı olarak da bilinmektedir.Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölüm mezunu olan Engin Altan Düzyatan oyunculuk macerası için İStanbul’a taşınmıştır. Kenter Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışan Engin Altan Düzyatan Beymen markasının modeli olarak da çalışmıştır. 2002 yılında yer aldığı Koçum Benim dizisi ile oyunculuk yeteneği keşfedilen Engin Altan Düzyatan Romantik Komedi ve Anadolu Kartalları filmleri ile çokça tanınmayı başarmıştır. Ayrıca 2010 da 1 Milyon Canlı Para yarışmasında da sunucu olarak yer almıştır.Savcı Orhan Atmaca adalete sonuna kadar inanan; kimseden korkusu olmayan daha genç ama suçlulara göz açtırmayan bir Cumhuriyet Savcısıdır. İstanbul adalet sarayında göreve başlayan Orhan Atmaca bir millet vekili oğlu olan Serdar Önal tarafından canice öldürülen bir kızın davasına atanıyor. Orhan Atmaca bir çok kez tehdit edilmesine rağmen davanın peşini bırakmıyor ve araştırdıkça işin içinde bir çok iş olduğunu görüyor. Orhan Filiz Ertan cinayetini çözmeye çalışırken başına gelenlerden sonra adaleti gündüz adalat saraylarında arayan Orhan geceleri ise karanlık alemleri aydınlatan bir kabadayı olmak zorunda kalıyor. Savcı Orhan Atmaca ile gazeteci Leyla Devrim yer altı dünyasına karşı beraber mücadele verecekler ve adaleti sağlamak için canlarını ortaya koyacaklardır. Savcı Orhan makamında sert bir savcı iken sosyal hayatında samimi bir insandır.

Burçin Terzioğlu (Leyla Devrim)
Burçin Terzioğlu 9 mart 1980 İstanbul doğumludur. 39 yaşında olan güzel oyuncu Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Ayşegül karakteri ile ünlü olmuştur. Burçin Terzioğlu’nun yükselişi ise Fırtına dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ilk olmuştur. Burçin Terzioğlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde hem oyunculuk hemde diksiyon eğitimi aldı ve çocuk yaşta tiyatro sahnelerinde kendini buldu. Daha 6 yaşındayken Perihan Abla dizisi ile ekranlara çıkan Burçin Terzioğlu ilk ciddi ekran deneyimini ise Muhtarları dizisinde hayat verdiği Simge rolüyle kazandı. Daha sonra Yılan Hikayesi dizinde hayat verdiği Azat karakteri ile isminden söz ettirmeyi başardı. Murat Yıldırım ile bir evlilik yapan Burçin Terzioğlu Fırtına dizisinde eşi ile başrolü paylaştı ve artık küçükten büyüğe Türkiye’nin tanıdığı bir kadın başrol oyuncusu oldu. Ezel dizisinde Azad karakteri ile yer alan Burçin Terzioğlu Poyraz Karayel dizisinde başrolü paylaştığı İlker Kaleli ile de aşk yaşadı ve 2018 de ayrıldı. Burçin Terzioğlu 2019 da ise internet dizisi olan Hakan: Muhafız Dizisinde Rüya karakterine hayat verdi.

Leyla korkusuz bir gazetecidir. Mutlu bir aileleri varken bir anda babasının onları terk edip gitmesi ile erkeklere karşı mesafeli ve aşık olmaktan çok korkuyor. Korkusuz olduğu kadar da güzel olan Leyla kalemi ile kabadayıların çekindiği bir gazeteci. Leyla haberleri masa başında üretmiyor suçluları adım adım takip ediyor ve bir çok olayı da korkusuzca çözerek yazıyor. Orhan Atmaca ile bir aşk yaşayacak olan Leyla Orhan ile birlikte adalet için savaşan bir kadın olacaktır.

Engin Şenkan (Bünyamin Ayaz)
Engin Şenkan 1944 İstanbul Eyüp doğumludur. 75 yaşının içinde olan Engin Şenkan Ankara’da Devlet konservatuvarı eğitimi almıştır. Sayısız sinema filminde ve tiyatro oyununda yer alan Engin Şenkan Türkiye’nin önemli değerlerindendir. İstanbul Devlet tiyatrosundan emeklidir. Özellikle Kınalı Kar dizisi ile televizyonda çok sevilen Engin Şenkan daha sonra Dila Hanım, Bizimkiler Kelebeği Rüyası gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak Muhteşem İkili dizisinde Feridun karakteri ile yer alan Engin Şenkan Kurşun dizisinde rol arkadaşı olacak Bora Akkaş ile Annemin Yarası isimli filmde rol almıştır.