Maganda kurşunu iki çocuğu ağır yaraladı: Adli kontrol şartıyla serbest kaldı

Adana'da çıkan bir kavgada pompalı tüfekle rast gele ateş eden bir kişi iki çocuğu ağır yaraladı. Saklandığı evde gözaltına alınan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tedavi altındaki çocukların hayati tehlikeleri sürüyor.

Adana'da laf atma tartışması sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan Yunus Emre Pekyiyen (19), sokakta oynayan Suriye uyruklu Ahmet A. (7) ile kardeşi Azize A.'yı (3) ağır yaraladı. İki kardeşin hayati tehlikesi sürerken, şüpheli ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, 22 Ağustos akşamı Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi'nde meydana geldi. Yunus Emre Pekyiyen ve komşuları, sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Pekyiyen, pompalı tüfeği ile rastgele ateş açarak olay yerinden kaçtı.

Maganda kurşunu iki çocuğu ağır yaraladı: Adli kontrol şartıyla serbest kaldı

Tüfekten çıkan saçmalar, sokakta oynayan Suriye uyruklu Ahmet A. ve kardeşi Azize A.'ya isabet etti. Ağır yaralanan iki kardeş, sağlık ekipleri tarafından Adana Şehir ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavileri süren iki kardeşin hayati tehlikeleri sürüyor.

'KAVGA ETTİK, POMPALI TÜFEKLE ATEŞ ETTİM'

Polis ekipleri de Pekyiyen'i yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Pekyiyen'i önceki gün saklandığı evde gözaltına aldı. Emniyette ifade veren Pekyiyen, olay günü komşuları ile laf atma yüzünden kavga ettiğini ve pompalı tüfekle ateş ettiğini söyledi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Pekyiyen, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Maganda kurşunu iki çocuğu ağır yaraladı: Adli kontrol şartıyla serbest kaldı ile ilgili etiketler Adana Kurşun Kavga maganda pompalı tüfek