Kral

Kral, belirli bir ulus ya da bölge üzerinde egemen olan hükümdar. İmparatordan sonraki en yüksek seküler hükümdarlık makamıdır. Dünyanın pek çok bölgesinde karşılaşılan krallık çoğunlukla ebeveynlerden çocuklara geçer. Bununla birlikte Ortaçağ Almanya'sındaki gibi seçimle başa gelen krallar da mevcuttur.

Almanya’da halk, cumhurbaşkanı yerine kral ya da kraliçe istiyor
İngiltere Kralı 3. Charles'tan İngiltere’deki Türklere destek ziyareti Türkiye’nin En Güvenilir Listesi Kral Liste 2022 Belli Oldu!
Kral 3. Charles'ın Kraliyet sembolü açıklandı! Bizzat kendisi seçti... Kral 3. Charles'ın tavırları yeniden gündem oldu: Bu defa mürekkebe sinirlendi! İngiltere'nin yeni kralı 3. Charles'ın o anları viral oldu: İşte ilginç tavırları Charles resmen kral ilan edildi: İngiltere'nin yeni hükümdarı Kral 3. Charles! İsveç Kralı Demirbaş Şarl, geçmişte nasıl Osmanlı'ya sığındı? Kral, metresini kraliçe yaptı Yunan'a yaranma çabası mı? Muhalefet milletvekili bıçakla kolunu kesti Ürdün hükümetinden istifa kararı Yasak aşkından Kral Carlos itirafı Süper Lig'in yeni gol kralı: Sörloth İspanya korona nedeniyle OHAL ilan etti! Norveç kral ve kraliçesi karantinaya alındı! Suudi Arabistan’da neler oluyor? Belçika Kralı Albert 'DNA testi davasını' kaybetti Annesi haber spikeriydi o ülke yönetecek! Skandalların 'kraliçesi' sessizliğini bozdu! Kral'ın fiyatı dudak uçuklatıyor... Bu portreleri yapan ressamın tez kellesi vurula! Nusret Gökçe'nin yeni gözbebeği Miami'de! Emniyette 'kanki' yasağı! Talimatname... Kralı böyle yakaladı... Hapis cezasıyla karşı... Tayland Kralı Maha'nın şaşırtan tarzı! Hamit Altıntop yeni takımında kral oldu