Türkiye, sağlıkta dijital devrim yaptı! Bakan Yardımcısı Birinci gurur duyulacak rakamları açıkladı

Türkiye sağlıkta dijital devrim yaptı. Dijitalleşmede Almanya, Fransa, İtalya ve isveç gibi ülkeleri geride bırakan Türkiye 4. sırada yerini aldı. Bu güzel haberi Sağlık Bakanlığı'nda e-Nabız başta olmak üzere dijitalleşme projelerini yürüten Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayıp Birinci açıkladı.

Sağlıkta dijital devrim yapan Türkiye, dijitalleşmede Almanya, Fransa, İtalya ve isveç gibi dev ülkeleri geride bırakı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayıp Birinci, sosyal medyadan verileri açıkladı. Sağlık Bakanlığı'nda e-Nabız başta olmak üzere dijitalleşme projelerini yürüten Birinci'nin paylaşımına göre; sağlıkta dijitalleşme ve dijital hizmet yüzdesi Avrupa'da yüzde 63 iken, bu oran Türkiye'de yüzde 88'e ulaştı.

Lüksemburg 1., Estonya 2., Malta 3. ve Türkiye 4. sırada yer alıyor. Türkiye'nin arkasında ise Almanya (14.), İsveç (19.), Fransa (20.), İtalya (21.) gibi ülkeler sıralanıyor.

 

Türkiye, sağlıkta dijital devrim yaptı! Bakan Yardımcısı Birinci gurur duyulacak rakamları açıkladı ile ilgili etiketler e-Nabız dijitalleşme Sağlık Bakan yardımcısı şuayıp birinci

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Körfez'de sel felaketi! Umman'da ölü sayısı 21'e yükseldi! Yarısı çocuk...

Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vuran tarihi yağışlar, son 75 yılın en büyük sel felaketine yol açtı. Umman'dan gelen son bilgilere göre sel felaketinde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.