Matic Coin nedir? Polygon nasıl kullanılır?

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kripto paralar ile ilgili araştırmalar büyük bir hızla devam ediyor. Kripto para piyasası çerçevesinde en çok araştırılan birimler arasında ise Matic Coin yer alıyor. Peki, Matic Coin nedir? Polygon nasıl kullanılır? Ayrıntılar haberimizde...

Matic coin, yalnızca ödeme işlemleri için değil, aynı zamanda genelleştirilmiş zincir dışı akıllı sözleşmeler için hızlı, kolay ve güvenli zincir dışı işlemler sağlayan bir katman-2 ölçeklendirme platformudur. Peki, Matic Coin nedir? Detaylar haberimizde... 

Matic Coin nedir? Polygon nasıl kullanılır?

MATIC COIN NEDİR? 

Matic Coin olarak da bilinen Polygon (önceden Matic Network), Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK'dır.

Polygon kullanarak, Optimistic Rollup zincirleri, ZK Rollup zincirleri, bağımsız zincirler veya geliştirici tarafından ihtiyaç duyulan diğer herhangi bir alt yapı oluşturulabilir.

Polygon, Ethereum'u etkili bir şekilde tam teşekküllü bir çok zincirli sisteme (aka Blok Zincirlerinin İnterneti) dönüştürür. Bu çok zincirli sistem, Ethereum'un güvenliği, canlı ekosistemi ve açıklığının avantajlarıyla Polkadot, Cosmos, Avalanche vb. $MATIC tokeni var olmaya devam edecek ve sistemi güvence altına alarak ve yönetişimi sağlayarak giderek daha önemli bir rol oynayacak.

Matic Coin nedir? Polygon nasıl kullanılır? ile ilgili etiketler matic coin
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.