İmamoğlu kendini rezil etti: Yuvanidis'i arayıp artistlik yaptı! 'Neden benden bahsetmedin?'

Balıklı Rum Hastanesi'nin Vakıf Başkanı Konstantin Yuvanidis'in yangından sonra yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanımızdan övgü ile bahsetmesi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kızdırdı. Yuvanidis'i arayarak artistlik yapan İmamoğlu'nun bir de kendini kameraya çektirmesi büyük tepki gördü.

Geçtiğimiz hafta büyük bir yangın atlatan Balıklı Rum Hastanesi'nın vakıf başkanı Konstantin Yuvanidis, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuştu.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI"

Yuvanidis, "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım" diye konuştu. Röportajı okuyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Yuvanidis'i arayarak yangından sonra kendisiyle yaptığı görüşmeleri neden anlatmadığını sorarak Yuvanidis'e sitem etti.

"YANGIN, 15 TEMMUZ'A BENZİYORDU. HERKES YANGINA KOŞTU"

Kundaklanmaya dair şüphesi olduğunu belirten Yuvanidis, 20-25 milyonluk hasarın söz konusu olduğunu, ancak can kaybının yaşanmamasının kendisi için en önemli şey olduğunu söyledi. Bu yangını 15 Temmuz'a benzettiğini söyleyen Yuvanidis, "O gece nasıl insanlarımız demokrasisini korumak için sokaklara inip, birlik içinde mücadele ettiyse, yangında da öyle oldu, herkes yardıma koştu" dedi.

 

"MAĞDUR OLAN BİZİZ, YANGINDAN ZARAR GÖREN DE BİZİZ"

“İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yangın süreciyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Siz bu açıklamalara dair bir şey söylemek ister misiniz?” sorusuna da yanıt veren Yuvanidis, “Mağdur olan biziz, yangından zarar gören de biziz. O kadar üzüntü ve kargaşa içinde ilk gün teşekkür etmeyi unutmuştuk. Sonra hemen düzeltip, teşekkür ettik. İtfaiye Başkanı'na teşekkür ziyaretine gittim ama bir kare fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymadım. Yani bu olaydan pay çıkarmaya gerek yok ki…” ifadelerini kullandı.

 

Yuvanidis devamında şunları söyledi:

“Yangın üzerinden kimse şov yapmamalı bence. İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanı, her kesimin sorunlarıyla yakından ilgilenmeli. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da. Bütün partilerin başkanları yangın sonrası bizi aradı, ziyaret edenler de oldu. Bir tek Kılıçdaroğlu ne aradı ne de ziyaret etti. Bunu da bir düşünmek lazım.”

İMAMOĞLU, TELEFONLA ARAYIP ARTİSTLİK YAPTI

Röportajın ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün Kostantin Yuvanidis'i aradı.

Yuvanidis'e sözleri nedeniyle tepki gösteren İmamoğlu, artistlik yaparak o anları kameraya çektirdi. 

Yangından sonra birçok ekip gönderdiğini belirten İmamoğlu, Yuvanidis ile de telefonda görüştüğünü kendisine hatırlatarak röportajda neden bunlardan bahsetmediğini belirtti. 

O anlarda Yuvanidis'i uyaran İBB Başkanı bir gün sonra 7 kişilik ekip yolladığını belirterek tepki gösterdi. "'Orada olsaydım kovardım.' demişsiniz ama kimseyi kovmaya gücünüz yetmez. Ne yazdıklarına bakın." dedi. 

"Eğer sözleriniz çarpıtıldıysa da bunu gazeteye söyleyin" ifadelerini kullanarak, Yuvanidis'in yaşananları eksik anlattığını dile getirerek de tepki gösterdi.

 

İmamoğlu kendini rezil etti: Yuvanidis'i arayıp artistlik yaptı! 'Neden benden bahsetmedin?' ile ilgili etiketler Ekrem İmamoğlu İmamoğlu Hastane Yangın balıklı rum hastanesi yuvanidis

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.