İlaç tedariğindeki aksama iddialarına Sağlık Bakanlığı'ndan yanıt: 57 ecza deposuna denetim yapıldı!

Sağlık Bakanlığı ilaç tedariğinde aksama yaşandığı iddialarına yanıt verdi. Yapılan açıklamada "Türkiye genelinde 57 ecza deposuna denetim yapıldı. 17 ecza deposu ve 144 eczanenin stok kaydında uygunsuzluk tespit edildi." denildi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve İl Sağlık Müdürlükleri, döviz kurundaki yükseliş nedeniyle bazı ilaçlara erişilemediği iddiaları üzerine sıklaştırdığı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

"17 ECZA DEPOSU İLE 114 ECZANENİN STOK KAYITLARI UYUMSUZ"

Yapılan açıklamada, "17 ecza deposu ile 144 eczanenin stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edildi. Yapılan denetimlerde uygunsuzluk tespit edilen ecza depoları ve eczaneler hakkında idari işlem başlatıldı." denildi.

İlaç tedariğindeki aksama iddialarına Sağlık Bakanlığı'ndan yanıt: 57 ecza deposuna denetim yapıldı! ile ilgili etiketler Sağlık Bakanlığı İlaç tedarik
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.