Beypazarı sodanın içinde ne var? Beypazarı soda besin değerleri! Beypazarı soda içindeki mineraller!

İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik İşleri Dairesi, Beypazarı marka sodalarda aşırı bor seviyeleri tespit ederek tüketicilere sağlık riski uyarısında bulundu. Bu uyarıların ardından Beypazarı sodaların içinde neler olduğu konusu gündeme geldi. Peki, Beypazarı sodanın içinde ne var, sağlıklı mı, Beypazarı soda besin değerleri! Beypazarı soda içindeki mineraller!

İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik İşleri Dairesi, Beypazarı marka sodalarda yüksek bor seviyeleri tespit etti ve tüketicileri sağlık risklerine karşı uyardı. Bu uyarılar sonrasında Beypazarı sodanın içeriği ve sağlıklı olup olmadığı merak konusu oldu. Peki, Beypazarı soda nedir, besin değerleri ne ve içinde hangi mineraller var? İşte, Beypazarı soda besin değerleri!

Beypazarı sodanın içinde ne var? Beypazarı soda besin değerleri! Beypazarı soda içindeki mineraller!

BEYPAZARI SODA SAĞLIKLI MI?

İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik İşleri Dairesi, aşırı borun uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirterek, özellikle fetal gelişim ve doğurganlık üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini vurguladı. Tüketicilere Beypazarı sodalarını tüketmemeleri tavsiye edilirken, ürünün İsviçre'deki dağıtımcısı BAK-SAN GmbH'nin derhal satıştan çekildiği ve geri çağırma işlemlerine başladığı bildirildi.

Kamuoyu uyarısında, Beypazarı sodalarının tüketiminin ciddi sağlık riskleri taşıdığı belirtilirken, tüketicilerin dikkatli olmaları istendi. Bu gelişme, gıda güvenliği konusunda önlemlerin sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu.

BEYPAZARI SODA İÇİNDE NE VAR?

Beypazarı soda mineral ve besin değerleri:

Kalsiyum: 205,867 mg/l

Magnezyum: 124,588 mg/l

Potasyum: 26,005 mg/l

Demir: 0,008 mg/l

Sodyum: 138,181 mg/l

Sülfat: 176,11 mg/l

Florür: 0,64 mg/l

Silikat: 48,21 mg/l

Klorür: 21,94 mg/l

Bikarbonat: 1433,5 mg/l

Beypazarı sodanın içinde ne var? Beypazarı soda besin değerleri! Beypazarı soda içindeki mineraller! ile ilgili etiketler Beypazarı
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.