Ertuğrul Özkök: Çok rahatlıkla dansözlük yaptım diyebiliyorum, gocunacak bir şey değil

Kısa süre önce Hürriyet Gazetesi ile yolları ayrılan Ertuğrul Özkök'ten "dansözlük" itirafı geldi. Bu konuda çok rahat olduğunu belirten Özkök, "Çok rahatlıkla dansözlük yaptım diyebiliyorum, bu gocunacak bir şey değil benim için." dedi...

Haber Global’de yayınlanan Buket Aydın’ın sunduğu “Tarafını Seç” programına konuk olan Ertuğrul Özkök gazetecilik kariyerine ilişkin ilginç açıklamalar yaptı. 

Kendisine yönelik 'her devrin adamı' yakıştırması yapıldığının hatırlatılması üzerine Özkök, "Ben siyasetçi veya militan değilim. Bir gazete yönetiyorum elbette bir yönetici olarak her devrin adamı olup, her devirde siyasilerle ilişkilerimi düzgün götürmek ve  gazetemi dalgalı denizlerde bir yerden bir yere götürmek... Ben üzerinde orak-çekiç olan bir gazete yönetmedim. Bu gazetenin okuyucusu arasında herkes vardı. Dolayısıyla ben zaten yaptığım işin doğası gereği her dönemin insanı olmak zorundayım. Her dönemde çıkarıyorum çünkü bu gazeteyi" diye konuştu. 

"ÇOK RAHATIM"

Özkök bu konuda çok rahat olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bana 'her devrin adamısın' dendiği zaman bu bana hakaret olarak gelmiyor. Bu bana tam aksine yapmam gereken işi iyi yapmışım diye geliyor. O yüzden de çok rahatlıkla dansözlük yaptım diyebiliyorum, bu gocunacak bir şey değil benim için. Bir jonglörcüyüm ben. Ama bugün gazeteciler de jonglörcü, herkes jonglörcü."

"İKTİDARA YAKIN GAZETECİYDİM"

Gazetecilik kariyerini iktidara yakın bir gazeteci olarak yaptığını belirten Özkök, "Ama benim yönettiğim gazetede onun tam eksine düşünceleri de savunan insanlar da vardı. Herkes zaten kendi bulunduğu yeri onurlu, vatansever olarak görüyor" ifadelerini kullandı. 

"BEN AYRILMAZDIM"

Özkök Hürriyet'ten ayrılış süreci hakkında ise "Beni Hürriyet'ten çıkarmasalardı ben ayrılmazdım. Açık açık söyleyeyim. Benim çıkıp bunun üzerinden kahramanlık yapacak bir anlayışım yok" diye konuştu.

 

Ertuğrul Özkök: Çok rahatlıkla dansözlük yaptım diyebiliyorum, gocunacak bir şey değil ile ilgili etiketler Ertuğrul Özkök Buket Aydın Dansöz Hürriyet