BTC 27 bin dolar seviyesini zorluyor! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin'e ne oldu? Bitcoin düşüyor mu? Bitcoin (BTC), son günlerde önemli bir değer kaybı yaşıyor ve bu da birçok yatırımcıların aklında bazı soru işaretleri getiriyor. Son piyasa olumsuzlukları ile birlikte, herkesin aklını karıştıran Bitcoin, daha yükselip yükselmeyeceği veya 26.000 dolar seviyesinin altına düşmeye devam edip etmeyeceği bir çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Bitcoin'de son durum ne? İşte 20.06.2023 Bitcoin fiyat tahmini ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin (BTC), son saatlerde umut verici bir yükseliş eğilimi belirtisi gösteriyor. Ardışık üç boğa şamdanı ile oluşan bir formasyon, düşüş trendinden yükseliş trendine olası bir dönüşü ortaya çıkardı.

Göreceli güç endeksi (RSI) ve hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergelerinin her ikisi de alım bölgesinde ve bu da Bitcoin'in fiyatı için olumlu bir görünüm sunuyor. Yatırımcılar, yukarı yönlü yörüngesini sürdürürken şimdi BTC için bir sonraki fiyat hedefini beklemeye başladılar.

BİTCOİN SON DURUM

Bitcoin şu anda 26.900 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık %2'lik bir artış yaşadı. 13,2 milyar dolarlık işlem hacmiyle BTC, en üst sıradaki kripto para birimi konumunu korumaya devam ediyor. Canlı piyasa değeri ise 522,4 milyar dolar.

BTC 27 bin dolar seviyesini zorluyor! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin'in teknik yönüne bakıldığında, 24.750 dolarlık ana destek seviyesinden sıçradığından beri düşüşten yükselişe geçti. Dört saatlik zaman diliminde BTC/USDT paritesi, yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren "Üç Beyaz Asker" adlı bir yükseliş modeli oluşturdu.

Daha önce 36.150 dolar civarında bir direnç vardı, ancak BTC bu seviyenin üzerinde mumları kapatırken bu direnç kırıldı. 50 günlük üstel hareketli ortalama, 26.300 dolar civarında destek sağlıyor.

Göreceli güç endeksi (RSI) ve hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) da yükseliş bölgesinde ve BTC'deki yükseliş trendinin devam etmesini destekliyor.

Şu anda, ani direnç 27.000 dolarda ve bu seviyenin üzerinde bir kırılma, Bitcoin fiyatını 27.400 dolar veya 27.700 dolarlık bir sonraki direnç seviyesine doğru itme potansiyeline sahip. Düşüş yönlü bir kırılmada ise destek, 26.600 dolar civarında veya bunun altında, 26.200 doların güçlü bir destek seviyesi olarak hareket etmesi muhtemel gözüküyor.

(Not: Bu haber bir yatırım tavsiyesi taşımaz! Bitcoin'in fiyat tahmini ve kripto para piyasasındaki haberler, bundan sonraki yatırımlarınıza yönelik herhangi bir öneri teşkil etmez. Tüm alacağınız kararlar size aittir.)

BTC 27 bin dolar seviyesini zorluyor! BTC ve kripto para piyasasında son durum... ile ilgili etiketler Kripto para BTC Bitcoin
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.