Balık tezgahlarındaki bolluk fiyatlara da yansıdı: Sezon bitse de fiyatlar değişmeyecek!

Düzce'de soğuk havanın da etkisiyle balık bolluğu yaşanıyor. 15 Nisan'da avlanma sezonunun sona ereceğini kaydeden balıkçı Hülya Kılıç, "Vatandaşlarımız 1 ay sonra sezonun biteceğini biliyor ama aslında sezon bitmiyor. Balık sezonu bittiği zaman fiyatlarda bir değişiklik olmuyor. Şimdi fiyatımız ne ise aynen devam ediyoruz." dedi.

Türkiye genelinde etkili olan soğuk hava balık tezgahlarına da bolluk olarak yansıdı. Düzce'de de tezgahlar bol miktarda balıkla süsleniyor.

"FİYATLAR BOLLUK SEBEBİYLE İYİ DURUMDA"

Balıkçı Hülya Kılıç, tezgahtaki yoğunluktan memnun olduklarını belirterek, "Tezgahlarımızda bolluk devam ediyor. Her türlü balık mevcut. Balıklarımız taze, güzel ve lezzetli. Fiyatlarımızda bolluk sebebiyle çok kötü değil, iyi durumda. Vatandaşlarımıza yine hitap ediyoruz. Dönem dönem kampanyalarımız devam ediyor. Bu sene vatandaşlara bol bol balık yedirdiğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

 "BALIK SEZONU BİTTİĞİ ZAMAN FİYATLARDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK"

15 Nisan'da avlanma sezonunun sona ereceğini kaydeden Kılıç, "Vatandaşlarımız 1 ay sonra sezonun biteceğini biliyor ama aslında sezon bitmiyor. Kısacası denizde balık bitmiyor. Sadece sanayi tipi büyük tekneler için açılma yasağı oluyor. 12 metrelik tekneler denize açılarak, balık avlanmaya devam edebilecek. Kıyı balıkçılığı devam edecek. Biz senenin 12 ayı tezgahımızı açık tutuyoruz. 12 ay her çeşit balığı bulabilirsiniz, sadece hamsi hariç. Balık sezonu bittiği zaman fiyatlarda bir değişiklik olmuyor. Şimdi fiyatımız ne ise aynen devam ediyoruz. Yani insanlar yine istediği gibi lezzetli temiz, taze ve uygun fiyatlı balık yemeye devam ediyor" dedi. 

 

                                        

Balık tezgahlarındaki bolluk fiyatlara da yansıdı: Sezon bitse de fiyatlar değişmeyecek! ile ilgili etiketler balık balıkçı bol fiyat hamsi sezon

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.