Türksat 5B uydusunun uzay yolculuğu başlıyor! Bakan Karaismailoğlu kritik saati duyurdu...

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun yarın sabah fırlatılacağını duyurdu. Ayrıca Bakan Karaismailoğlu, Türksat 6A'nın da yakında uzaya gönderileceğini söyledi.

Türkiye'nin haberleşme kapasitesine büyük güç katacak olan Türksat 5B uydusu; 19 Aralık 2021 Saat 06.58’de ABD’deki Cape Canaveral Üssü'nden Falcon 9 roketiyle fırlatılacak.

Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu canlı yayında basın açıklaması yaparak müjdeyi duyurdu. 

Bakan Karaismailoğlu ayrıca Türksat 6A'nın da yakında uzaya gönderileceğini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin aktif uydu sayısını 8'e çıkarıyoruz. Yerli ve milli uydumuz 6A'nın da uzayda yer alacağı günler çok yakın. Yaptığımız etkin atılımlarımız sayesinde ulaşım ve altyapıda çağ atlamada olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Yatırım faaliyetlerimizi artırarak devam ediyoruz. Ülkemizin ana ulaşım akslarının tamamına yakınının yapımını gerçekleştirdik. Yollarımızı konforlu hale getirdik. 2003 yılı öncesi 6100 km olan bölünmüş yol uzunluğunu 28 bin kilometreye çıkardık.

 

Türksat 5B uydusunun uzay yolculuğu başlıyor! Bakan Karaismailoğlu kritik saati duyurdu... ile ilgili etiketler türksat 5b
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.