Elon Musk açıkladı! X'te bunları yapmak artık ücretli

Tesla ve X'in CEO'su Elon Musk, botlarla mücadele etmek için yeni X kullanıcılarından paylaşım yapabilmeleri için ücret almayı planlıyor. Buna göre yeni kayıt olan kullanıcılar ilk üç ay içerisinde gönderi yapamayacak.

Tesla ve X'in CEO'su Elon Musk, dün X üzerinden paylaştığı bir tweet ile platformdaki yeni büyük değişikliğin haberini verdi. Artık platforma yeni üye olacak kişilerin uygulamayı kullanabilmeleri ve hatta tweet atabilmeleri için bile para ödemeleri gerektiğini söyledi.

Elon Musk, yeni X kullanıcılarından sosyal ağda paylaşım yapabilmelerini sağlamak ve bot sorununu engellemek için küçük bir ücret talep etmeyi planlıyor.

Elon Musk açıkladı! X'te bunları yapmak artık ücretli

Musk, X'in web sitesindeki değişiklikler hakkında paylaşım yapan bir X hesabına verdiği yanıtta, yeni hesaplardan küçük bir ücret talep etmenin "botların saldırısını" durdurmanın "tek yolu" olduğunu söyledi.

CAPTCHA gibi araçlara atıfta bulunan Musk, "Mevcut yapay zeka (ve trol çiftlikleri) 'bot musun' sorusunu kolaylıkla geçebilir" dedi.

Elon Musk açıkladı! X'te bunları yapmak artık ücretli ile ilgili etiketler Elon Musk Twitter
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Altaylı, İran’da düşen helikopterin enkazını Akıncı İHA'nın bulmasından rahatsız oldu!

Gazeteci Fatih Altaylı, İran’da düşen helikopterin enkazını AKINCI İHA’nın bulmasından rahatsız oldu. Dünya AKINCI TİHA'yı ayakta alkışlarken, 'Fazla kasılmaya gerek yok yani' diyerek küçümsemeye kalkan Altaylı'ya tepki yağıyor.