Google Notes yapay zeka özelliği nasıl kullanılır?

Google, kullanıcıların metin tabanlı istemlerden özel arka plan görüntüleri oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir yapay zeka destekli özelliği Notlar'a ekledi. Bu deneysel özellik, Notlar deneyimini daha yaratıcı ve kişiselleştirilmiş hale getirerek kullanıcıların notlarına özgün görseller eklemelerine olanak tanıyor. Peki, Google Notes yapay zeka özelliği nasıl kullanılır? İşte, Google Notes'un yapay zeka özelliği!

Google, Notlar uygulamasına yeni bir yapay zeka destekli özellik ekleyerek kullanıcılara metin tabanlı komutlardan özel arka plan görselleri oluşturma imkanı sunuyor. Bu deneysel özellik, Notlar deneyimini daha yaratıcı ve kişiselleştirilmiş hale getirerek kullanıcıların notlarına özgün görseller eklemelerini sağlıyor. Peki, Google Notes'un yapay zeka özelliği nasıl kullanılır? İşte, Google Notes'un yapay zeka özelliklerine dair detaylar!

Google Notes yapay zeka özelliği nasıl kullanılır?

GOOGLE NOTES YAPAY ZEKA ÖZELLİĞİ NEDİR?

Google, kullanıcıların metin tabanlı istemlerden özel arka plan görüntüleri oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir yapay zeka destekli özelliği Notlar'a ekledi. Bu deneysel özellik, Notlar deneyimini daha yaratıcı ve kişiselleştirilmiş hale getirerek kullanıcıların notlarına özgün görseller eklemelerine olanak tanıyor.

GOOGLE NOTES YAPAY ZEKA ÖZELLİĞİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Özellik, ABD ve Hindistan'daki belirli kullanıcılarla sınırlı olarak başlatıldı ve kısa sürede diğer bölgelere de yayılması bekleniyor. Hem Android hem de iOS cihazlarında çalışan bu özellik, Google uygulamasının en son sürümü ile kullanılabiliyor. Kullanıcılar, Google uygulamasında metin tabanlı istemler kullanarak kişiselleştirilmiş arka plan görüntüleri oluşturabiliyor ve bunları notlarına ekleyebiliyor.

GOOGLE NOTES YAPAY ZEKA ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Google, Notlar özelliğinde bu yeni yapay zeka yeteneği için Gemini adlı yapay zeka destekli bir görüntü oluşturma aracını kullanıyor. Bu araç, kullanıcıların metin istemlerini kullanarak özgün görüntüler oluşturmasına olanak tanıyor. Ayrıca, Google'ın bu özellik kapsamında oluşturulan görsellerde herhangi bir filigran veya belirteç bulunmuyor. Kullanıcılar, bu görüntüleri cihazlarına kaydedebilir ve paylaşabilir.

Notlara eklenen görseller, Google uygulamasındaki kullanıcılar arasında paylaşıldığında diğer kullanıcılar tarafından da görülebiliyor. Ancak, kullanıcılar tek bir notta yalnızca bir görüntü ekleyebiliyorlar.

Google Notes yapay zeka özelliği nasıl kullanılır? ile ilgili etiketler Google
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Altaylı, İran’da düşen helikopterin enkazını Akıncı İHA'nın bulmasından rahatsız oldu!

Gazeteci Fatih Altaylı, İran’da düşen helikopterin enkazını AKINCI İHA’nın bulmasından rahatsız oldu. Dünya AKINCI TİHA'yı ayakta alkışlarken, 'Fazla kasılmaya gerek yok yani' diyerek küçümsemeye kalkan Altaylı'ya tepki yağıyor.