Türkiye, Pakistan ve Afganistan'dan ortak bildiri

Türkiye, Pakistan ve Afganistan'ın yayınladığı ortak bildiride, Taliban'a kapsayıcı ve müzakere edilmiş uzlaşıya bağlılık çağrısında bulunuldu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Barış çabalarımız, Afganlı kardeşlerimize desteğimiz güçlü şekilde sürecek" dedi.

Türkiye, Pakistan ve Afganistan'ın yayınladığı ortak bildiride, Taliban'a kapsayıcı ve müzakere edilmiş uzlaşıya bağlılık çağrısında bulunuldu.

Afganistan barış müzakerelerine hız kazandırmak üzere İstanbul'da üst düzey toplantı düzenlenmesi için Türkiye, Katar ve BM'nin gösterdiği çaba takdir edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Afganistan ve Pakistan Dışişleri Bakanları Ortak Basın Toplantısında, Afganistan barış sürecine ilişkin, "Barış çabalarımız, Afganlı kardeşlerimize desteğimiz güçlü şekilde sürecek" dedi.

Afganistan Dışişleri Bakanı Atmar ise "Afganistan, barış sürecine kendini adamış durumda. Tüm paydaşları içeren bir toplantı yapma arzumuz bakidir" ifadelerini kullandı.

Türkiye, Pakistan ve Afganistan'dan ortak bildiri ile ilgili etiketler Pakistan Afganistan Taliban Mevlüt Çavuşoğlu bildiri
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.