Tüm dünyadaki veganlar 1-2 Ekim tarihinde İstanbul Kadıköy’de toplanıyor

Türkiyenin uluslararası vegan festivali İstanbul Vegfest, bu yıl 1 ve 2 Ekim tarihlerinde Kadıköy’de gerçekleşecek. Festival Park’ta düzenlecek olan festival ücretsiz ve herkese açık düzenlecektir.

Türkiyenin uluslararası vegan festivali İstanbul Vegfest, bu yıl 1 ve 2 Ekim tarihlerinde Kadıköy’de gerçekleşecek.

16 Eylül 2021, İstanbul - Türkiye’de veganlık bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1-2 Ekim’de Türkiye’nin uluslararası vegan festivalini yeniden yüz yüze gerçekleştirecek.

Covid-19 önlemleri sebebiyle son iki yıldır internet üzerinden gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Vegfest, bu yıl Kadıköy sahilinde bulunan Festival Park Kadıköy’de iki gün boyunca sabahtan akşama kadar ziyaretçileriyle buluşacak.

Tüm dünyadaki veganlar 1-2 Ekim tarihinde İstanbul Kadıköy’de toplanıyor

#YaşamaŞansVer sloganı ile özdeşleşen İstanbul Vegfest, vegan yaşam felsefesini anlamak ve hayvan hakları mücadelesine katkıda bulunmak isteyen herkese Cumartesi ve Pazar günleri 10:00’dan itibaren kapılarını açacak.

Söyleşiler, defileler, müzik dinletileri ve panellerden vegan yemek atölyeleri ve tadımlarına, belgesel gösterimleri ve sergilerden çocuklar ve yetişkinler için çeşitli atölyelere kadar pek çok farklı oturum ile zenginleştirilen vegan festivale giriş ise ücretsiz.

Hayvan hakları, insan sağlığı ve gezegenin iyiliği için

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan festival; iki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan ilham veren pek çok ismi ağırlayacak. Yurtdışından canlı internet bağlantısıyla katılacak konukların konuşmaları ise Türkçeye çevrilecek.

Üniversitelerde verilen vegan menü mücadelesi, sokakta yaşayan hayvanlara yönelik nefret suçları, av karşıtı hukuki mücadele, hayvan hak ve özgürlükleri, her yaşta bitki bazlı beslenme, moda ve turizm sektörlerinde Türkiye’den ve dünyadan etik ve sürdürülebilir uygulamalar, atıksız yaşam ve iklim değişikliği gibi pek çok konu başlığı; vegan tıp doktorları, sporcular, sanatçılar, hukukçular ve aktivistlerin katılımıyla sunumlar eşliğinde ele alınacak.

Veganizm felsefesini geniş kitlelere ulaştırarak toplumsal adalet çemberini genişletmeyi hedefleyen festival, uluslararası boyutuyla bir kez daha etkili çalışmaları, örnekleri ve deneyim paylaşımlarını yaygınlaştırma imkanı sunacak.

Veganlıkla ilgili en kapsamlı anketlerden biri yapılacak

Haftasonu boyunca festival alanında bulunacak olan vegan aktivizm, vegan ürün ve vegan yemek stantlarında vakit geçirecek festival ziyaretçileri, aynı zamanda Türkiye’de veganlıkla ilgili en kapsamlı ankete de katılabilecek. İstanbul Ekonomi Araştırma (İEA) ve Vegan Derneği Türkiye (TVD) tarafından hazırlanan anket çalışması aracılığıyla vegan katılımcılar vegan olmayı nasıl seçtiklerine, veganlığa yaklaşımlarına ve bir vegan olarak yaşadıkları toplumsal ve ekonomik sorunlara yanıt verirken, vegan olmayanlar da veganlıkla ilgili görüş ve eğilimlerini paylaşabilecekler.

 

Tüm dünyadaki veganlar 1-2 Ekim tarihinde İstanbul Kadıköy’de toplanıyor ile ilgili etiketler İstanbul Kadıköy Vegan vegan beslenme Uluslararası İstanbul Vegfest
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.