Sosyal medyada gündem olmuştu... Kasa kasa domatesleri çöpe atan zincir markete para cezası!

Pendik'te çalışanlarının kasa kasa domatesi çöpe döktüğü marketle ilgili Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık markete idari para cezası uyguladı.

İstanbul Pendik Üst Kaynarca'da market çalışanlarının kasa kasa domatesi çöpe döktüğü görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Bunun üzerine İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü, gerekli inceleme ve denetim gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Yapılan denetimler sonucunda markete idari para cezası uygulandı.

882 KİLO DOMATES FİREYE AYRILMIŞ

Söz konusu markette yapılan denetim ve incelemeler neticesinde, şikayete konu olan "Domates Rio" cinsi ürünün 3 ton olarak alındığı, 882 kilosunun satışa uygun olmadığı için fireye ayrıldığı, fireye ayrılan kısmın çöpe döküldüğü beyan edildi. 882 kilo fire ile ilgili belgeler ve fireye ait fotoğraflar Ticaret İl Müdürlüğüne ve Ticaret Bakanlığına ibraz edildi. Yapılan incelemeler esnasında "Domastes Rio" cinsi ürünün künye bilgisi olmadığı tespit edildi ve idari işlemler için tutanak düzenlendi.

PARA CEZASI UYGULANDI

Gerçekleştirilen inceleme esnasında, markette bulunan diğer ürünlerde yapılan denetimde ise 20 ürünün Fiyat Etiket Yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle idari para cezası uygulandı.

Sosyal medyada gündem olmuştu... Kasa kasa domatesleri çöpe atan zincir markete para cezası! ile ilgili etiketler Pendik İstanbul

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.