Murat Övüç'e hapis şoku!

Murat Övüç, geçtiğimiz yaz sahne aldığı bir mekanda yüzlerce kişinin önünde arasının bozuk olduğu Yeşim Salkım’a küfür etmiş ardından gelen tepkiler sonrası da özür dilemişti. Ancak özrü kabul etmeyen Salkım, dava yoluna gitmişti. Savcılık Övüç hakkında iddianame düzenledi.

 Murat Övüç’ün kendisine küfür etmesi üzerine Salkım dava yoluna gitti. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Övüç, “Yeşim Salkım o......u” yönündeki sözleri için “ağız alışkanlığı” savunması yaptı.

2,5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ!

Savcılık, Övüç hakkında 3,5 aydan 2,5 yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenledi. Övüç’ün yargılamasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Salkım’ın avukatı Merve Uçanok, “Sanığın yargılama sürecini takip edeceğiz. O ifadeler kadına yönelik artan şiddetin bir parçası” dedi.

Sosyal medya fenomeni ve Dj Murat Övüç, Bodrum'da sahne aldığı mekanda, arasının bozuk olduğu Yeşim Salkım'a cinsiyetçi bir küfür etmişti.

Bu sözleri bir hayli tepki çeken Övüç, Instagram hesabından bir video yayınlayarak, yeşim Salkım'dan özür dilemişti.

"BUNUN BAŞKA BİR YOLU YOK!"

Yayınladığı videoya ünlü şarkıcıyı etiketleyen sosyal medyafenomeni, "Suskunluğumu bozuyorum, artık bir şeyler söyleme zamanı geldi. Öncelikle sayın Yeşim Salkım hanımefendiden çok özür diliyorum. Yaptığım çok büyük bir terbiyesizlikti. Kendisinden çok özür diliyorum. Lütfen özrümü kabul eylesin" ifadelerini kullanmıştı.

Tepki çeken sözlerinin ardından bazı konserleri iptal olan Övüç, "Günlerdir çalıştığım firmalara, 'Murat Övüç'ü çıkarmayın, çıkarırsanız sıkıntı yaşarsınız' gibi tehdit telefonları geliyor. Bunu yapan 20 kişilik bir örgüt. Firmaları arayıp işlerimi iptal ediyorlar" demişti.

Bu yaşananların ardından Yeşim Salkım, Instagram hesabından Murat Övüç'ün özrüyle ilgili açıklama yapmıştı. Övüç ile mahkemede hesaplaşacağını tekrar eden ve "Bunun başka bir yolu yok" diyen şarkıcı, aracı olup ortamı yumuşatmak isteyenlere, “Sizi ilgilendirmez, lütfen ve lütfen karışmayın. Ben bu konuyu o insanla çözeceğim” diye konuşmuştu.

 

Murat Övüç'e hapis şoku! ile ilgili etiketler Yeşim Salkım hapis murat övüç
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.