Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Ara tatil, bayram tatiliyle birleşecek mi?

Kahramanmaraş depremlerin ardından okulların ikinci dönem açılış tarihinin gecikmesi, ara tatil ile ilgili soru işaretlerine neden olmuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ara tatilin yapılacağını, şu anda bunun kaldırılmasının gündemde olmadığını belirtmişti. Peki ara tatil, bayram tatiliyle birleşecek mi? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Ara tatil, bayram tatiliyle birleşecek mi?
 

ARA TATİL TARİHLERİ

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, ara tatil, takvimde yer aldığı şekliyle 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak, Ramazan Bayramı arifesi olan 20 Nisan Perşembe günü öğlen sona erecek. 3,5 günlük ikinci ara tatil, Ramazan Bayramı resmi tatiliyle birleşecek.

ÖĞRETMENLER İDARİ İZİNLİ SAYILACAK

 17-20 Nisan'da uygulanacak ve 21 Nisan'daki Ramazan Bayramı tatiliyle birleşecek ara tatilde öğretmenler idari izinli sayılacak.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN SONA ERECEĞİ TARİH

12 Eylül 2022'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Ara tatil, bayram tatiliyle birleşecek mi? ile ilgili etiketler Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.