Metaverse evreninde reklam çılgınlığı olacak mı?

Teknoloji dünyasının yeni çılgınlığı metaverse ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Dev şirketlerin her geçen gün yeni yatırımlar yaptığı yeni evrende karşımıza her yerden bir reklam çıkacak gibi görünüyor. Mesela, metaverse içinde parkta yürüyüş yaparken bir anda karşınıza ayakkabı reklamı çıkabilir.

Özellikle son dönemlerde çılgınlık halini almaya başlayan metaverse sektörü internetin geleceği olarak görülüyor. Facebook bile ismini Meta olarak değiştirdi. Bu noktada metaverse evreninin ne kadar büyük olacağını tahmin etmek zor değil.  ABD’li teknoloji devi Meta, sponsorlu reklamlara izin vereceklerini söyledi.

Facebook uygulamasında gezinirken karşımıza bazı reklamlar çıkabiliyor. Instagram yine benzer şekilde sponsorlu içerikler ile dolu. İşte tam da bu durum metaverse evreninde yer alacak. Yani siz internetin bu son hali içerisinde gezinirken karşınıza bazı reklamlar çıkabilir.

Diyelim ki metaverse uygulaması içerisinde bir park yürüyüşü yapıyorsunuz. Bu esnada karşınıza koşu için ayakkabı reklamları çıkabilir. Aynı şekilde etraftaki evlere baktığınızda çeşitli emlak reklamları ile karşılaşmanız mümkün. Kısacası Meta, bu evrenin tamamını reklamlar ile donatacak gibi görünüyor.

Metaverse evreninde reklamlar büyük bir yer edinecek. Sanal mağazadaki bir nesnenin görünümü bile burada reklam için kullanılabilecek. Meta global başkanı Nick Clegg, finansal Times platformuna yaptığı açıklamada reklamların büyük oranda metaverse içerisinde kullanılacağını söyledi. 

 

Metaverse evreninde reklam çılgınlığı olacak mı? ile ilgili etiketler Reklam metaverse
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...