Mert Şener'den eğitime dair önemli açıklamalar!

Türkiye Eğitim Dernekleri Federasyonu ve İstanbul Eğitime Armağan Derneği (İSTEAD) Genel Başkanı Mert Şener eğitim sistemine dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Eğitim Dernekleri Federasyonu ve İstanbul Eğitime Armağan Derneği (İSTEAD) Genel Başkanı Mert Şener eğitim sistemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim-öğretimin faaliyetlerinin bilgi ve hikmete ulaşmak için uygulanması gerektiğini ve bu konuda da öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin büyük sorumluluğu olduğununun altını çizen Şener, şu ifadeleri kullandı:

 “Eğitimi tam da olması gerektiği gibi özgürlükle buluşturduk. Eğitimin insan formatlama aracı olarak kullanılmasına bizim tahammülümüz olamaz. Öğrencileri at yarışındaki gibi birbiriyle yarıştıran sistemi biz kabul etmeyiz. Eğitim-öğretim bilgiye ve hikmete ulaşabilmek için olmalıdır. Tüm reformlar buna yöneliktir. Öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin büyük sorumluluğu var. Eğitim sistemimiz öğrenciye en başta özgüven vermek zorundadır. Eğer gençlerimiz eğitim gördükçe, diline, ecdadına yabancılaşıyorsa çok ciddi problem var demektir. Okullar kendi dilinden, kendi toplumundan utanan ve uzaklaştıran bireyler yetiştiriyorsa talim ve terbiyede ciddi arıza var demektir.” 

 

Mert Şener'den eğitime dair önemli açıklamalar! ile ilgili etiketler Eğitim Mert Şener İSTEAD Türkiye Eğitim Dernekleri Federasyonu
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.