Mersinliler dikkat! Doğum yapan annelere 600 TL yardım parası verilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mersin'de yaşayan vatandaşlara "sosyal yardım programları" kapsamında nakit para yardımı yapıyor. Bu kapsamda, doğum yapan annelere 600 TL'ye kadar sosyal yardım parası veriliyor. İşte Mersin doğum yardımı başvuru formu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  çalışamayan ve maddi desteğe ihtiyacı olan Türk vatandaşlarına maddi yardım sağlıyor. Mersin'de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara sosyal yardım desteği verilen illerden biri...

Bu çerçevede, Mersin'de yaşayan, tekli veya çoklu doğum yapan kadınlara sosyal yardım para yardımı veriliyor. 

Mersinliler dikkat! Doğum yapan annelere 600 TL yardım parası verilecek!

NOT: Sosyal yardımlarla ilgili haberimizde yer alan bilgiler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından güncellenebilir. Sosyal yardımlar ile ilgili güncel bilgilere "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

AİLE BAKANLIĞI MERSİN DOĞUM YARDIMI BAŞVURU KAPSAMI

5.05.2015 tarihi ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine doğum yardımı yapılmaktadır. Buna ek olarak, başvuru önceliği annenindir. Annenin Türk vatandaşı/Mavi kartlı ya da sağ olmaması halinde, başvuru aynı şartları taşıyan baba tarafından yapılır.

E-DEVLET ÜZERİNDEN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Doğum yardımı için, e-Devlet sistemi üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için e-Devlet giriş ekranına girdikten sonra arama bölümüne "sosyal yardım" yazarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

Diğer taraftan doğrudan yapabileeğiniz başvurular için, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adres ve telefon bilgileri ise şu şekilde: 

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

MERSİN DOĞUM YARDIMI TUTARI NE KADAR?

Verilen doğum yardımları ailedeki çocuk sayısına göre değişiklik göstermektedir: 

-Birinci çocuk için: 300 TL 

-İkinci çocuk için: 400 TL

-Üçüncü ve sonraki çocuklar için: 600 TL 

 

Mersinliler dikkat! Doğum yapan annelere 600 TL yardım parası verilecek! ile ilgili etiketler Sosyal Yardım Mersin