2024 yılında kira ve taşınma desteği ne kadar oldu? Kira desteği kaç TL? Taşınma desteği kaç TL?

İstanbul'da dönüşüme giren riskli yapılarda daire başına kira yardımı yapılıyordu. 2024 yılının gelmesi ile birlikte devlet kira ve taşınma yardımında da artışa gitti. Yapılan yardımlar özellikle büyükşehirlerde artan kira fiyatları karşısında ‘yetersiz’ bulunsa da evi kentsel dönüşüme girenler tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Peki 2024 yılında kira ve taşınma desteği ne kadar oldu? Kira desteği kaç TL? Taşınma desteği kaç TL? İşte, 2024 yılında kira ve taşınma desteği!

İstanbul'da kentsel dönüşüm hız kesmeden devam ediyor. Riskli yapılarda yaşayan vatandaşlar için sunulan kira ve taşınma desteği de 2024 yılında artarak devam ediyor. Peki, 2024 yılında kira ve taşınma desteği ne kadar oldu? Kira desteği kaç TL? Taşınma desteği kaç TL? Kentsel dönüşümde ne kadar ve hangi şartlarda kredi veriliyor? İşte ayrıntılar...

2024 yılında kira ve taşınma desteği ne kadar oldu? Kira desteği kaç TL? Taşınma desteği kaç TL?

2024 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NE KADAR OLDU, KAÇ TL?

Oturduğu bina kentsel dönüşüme girenler ya da girecek olanlar dikkat! Dairesi dönüşüme giren ev sahiplerine devlet tarafından kira desteği yapılan kira yardımında yeni yılla birlikte artışa gidildi. İstanbul'da geçtiğimiz yıl daire başına yapılan 3 bin 500 liralık aylık kira yardımı 5 bin 500 liraya çıkarıldı.

2024 KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI

İstanbul için kira yardımı aylık olarak 5 bin 500 lira olurken başta Ankara, İzmir, Antalya, olmak üzere diğer büyük illerde de kira artışına gidildi. İstanbul dışındaki diğer illerde eski rakam 3 bin liraydı artık bu illerde de kira desteği 4 bin 500 liraya yükseldi.

KİRA VE TAŞINMA YARDIMI NE KADAR?

Bu iller dışında küçük illerde de yine kira yardımı arttı. Eskiden 2 bin ile 2 bin 500 lira olan o kira yardımı aylık 3 bin ile 3 bin 750 liraya yükseldi. Devletin kira desteği eğer bina çürükse 18 ay boyunca devam ediyor. Riskli alanlarda ise kira yardımı 48 ay sürüyor.

2024 TAŞINMA YARDIMI KAÇ TL OLDU?

Ev sahipleri işte bu aylık olarak kira desteğini alırken yine kiracılara da devlet tarafından bir destek veriliyor. Öyle ki kiracı evi boşalttıktan sonra iki kira bedeli kendisine bir defaya mahsus olmak üzere ödeniyor. İstanbul'da taşınma yardımı 11 bin lira olurken Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir'de taşınma yardımı 9 bin liraya yükseldi. Diğer büyükşehirlerde de 7 bin 500 lira olarak belirlendi.

2024 yılında kira ve taşınma desteği ne kadar oldu? Kira desteği kaç TL? Taşınma desteği kaç TL? ile ilgili etiketler kiracı kentsel dönüşüm
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.