Masterchef Churros (Çuros) Nasıl yapılır? Meksika tatlısı Churros malzemeleri ne lazım? İşte tarifi...

Masterchef Churros (çuros) nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Masterchef 2020'de üçlü düellolar devame ediyor. Şefler bugün yarışmacılardan çikolatalı acı biberli churros yapmalarını istedi. İşte churros malzemeleri ve tarfii...

Masterchef churros (çuros) nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Masterchef 2020'de üçlü düelloda bugün Meksika usulü acı biberli ve çikolatalı churros yapılıyor. İşte churros malzemeleri ne lazım?

MASTERCHEF CHURROS ÇUROS NASIL YAPILIR?

Bir sos tenceresine su, tereyağı ve şekeri koyup kısık ateşte yağ eriyene kadar ısıtın, ardından ayrı bir kapta unu eleyip tek seferde yağlı karışıma ekleyip sürekli karıştırın. Hamur kıvamına gelince hafif renk alana kadar kavurmaya devam edin.

Hamur hazır olunca mikser ya da masaüstü mikserle yaklaşık 1 dakika kadar çırpın ve hamurun ılınmasını sağlayın, ardından yumurtaları tek tek yedire yedire ekleyin. Hamur hazır yıldız uç takılı sıkma torbasına alın.

Tarçınlı Hamur Churros

Bir kasede şeker ve tarçını karıştırın kenara alın.

Tavada yağı kızdırın. Sıkma torbasıyla hamuru tavaya sıkın ve kızartın.

Hamurlar hazır olunca yağdan alıp kağır havluya koyun ılınınca şekerli karışıma bulayın ve servis edin.

CHURROS MALZEMELERİ NEDİR?

Tarçınlı Hamur (Churros / Çuro) Malzemeleri

Hamuru için Malzemeler
1 + ¼ su bardağı su
80 gr. tereyağı
2 yemek kaşığı toz şeker
1 su bardağı + 2 yemek kaşığı un
3 yumurta

Kızartmak için sıvı yağ

Üzeri için Malzemeler
2 su bardağı toz şeker
2 yemek kaşığı tarçın

Masterchef Churros (Çuros) Nasıl yapılır? Meksika tatlısı Churros malzemeleri ne lazım? İşte tarifi... ile ilgili etiketler MasterChef mastercchef churros nasıl yapılır