KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek? KYK burs kredi başvuru ekranı 2021

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu. Üniversite öğrencileri tarafından KYK burs ve kredi başvurularının başlaması heyecanla bekleniyordu. İşte, KYK burs kredi başvuru ekranı! Nasıl başvuru yapılır? Ayrıntılar haberimizde...

Bu yıl üniversite eğitimine başlayan ve ara dönemde olan binlerce öğrenci 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurularının başlaması heyecanla bekliyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan ise üniversitelileri sevindiren haber geldi. 2021-2022 KYK burs ve kredi başvuruları başladı! İşte, KYK burs başvuru ekranı! Nasıl başvuru yapılır? Detaylar haberimizde...

KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek? KYK burs kredi başvuru ekranı 2021

8 KASIM'DA SONA ERECEK

Bakan Kasapoğlu açıklamasında, ‘Geçen yıl hem lisans, hem yüksek lisans hem de doktora burslarında artış gerçekleştirdik. 2002’den bu yana faydalanan öğrenci sayısında artış gerçekleştirdik. Bu seneki başvuruları bugün başlattık.’ dedi ve ayrıca başvuruların 8 Kasım'da sona ereceğini duyurdu.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden, e-Devlet üzerinden kabul edilmektedir.

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler başvuru indeks sayfasında ve kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

BURS/KREDİ ALMAKTAN VAZGEÇEN ÖĞRENCİLER

Kurumdan burs/kredisi almakta olan öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu linkine ulaşarak burs/kredi iptal/ vazgeçti işlemini yapabilirler.

Normal öğrenim süresi içerisinde öğrencinin kredisini tekrar talep etmesi halinde, Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar kredi ödenmektedir.

Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaktan vazgeçen öğrenciye tekrar burs ödemesi yapılamaz, ancak talep etmesi halinde Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar tekrar öğrenim kredisi ödenir.

Kredi almaktan vazgeçen öğrenci, kredi borcunu, devam ettiği öğretim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı sürede ve aylık taksitler halinde öder.

KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek? KYK burs kredi başvuru ekranı 2021 ile ilgili etiketler Gençlik ve Spor Bakanlığı Mehmet Kasapoğlu KYK Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...