Kurtuluş Hattı filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

22 Mayıs 2022 tarihinde vizyona giren ve Türkiye tarihine dokunan film, bugün televizyon ekranlarında yayınlanacak. İzleyiciler arama motorunda Kurtuluş Hattı konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? şeklinde aratmaya başladı. Peki filmin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? İşte filme dair detaylar...

Tarihi merak edenlerin özellikle izlemesi gereken film bugün televizyon ekranlarında yayınlanacak. Film, Kurtuluş Savaşı döneminde büyük önem arz eden gizli haberleşme ağını kuran posta ve telgraf memurlarının hikâyesini Milli Mücadele çerçevesinde anlatıyor. Yönetmenliği ve senaristliğini Selman Kayabaşı'nın gerçekleştirdiği filmin başrollerinde Gülsim Ali, Yusuf Aytekin ve Emin Gürsoy bulunuyor.

Kurtuluş Hattı filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

KURTULUŞ HATTI FİLMİ KONUSU

Atatürk'ün Nutuk'ta özellikle teşekkür etttiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenilen Kurtuluş Hattı, Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesini konu ediyor. İşgal kuvvetleri, İstanbul ile Anadolu arasındaki bağı koparmak istemektedir. Buna karşı olarak bir grup vatansever, işgal kuvvetlerinin amacına ulaşmasını engellemek için gizli bir operasyon yürütür. Cepheden yeni dönen ve yıllardır hasret kaldığı Hilal'e kavuşmak isteyen Hamdi, bu sırada beklenmedik bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

KURTULUŞ HATTI FİLMİ OYUNCU KADROSU

Gülsüm Ali
Poyraz Ar
Yusuf Aytekin
Kenneth James Dakan
Alex Dawe
Benian Dönmez
Hamdi Erdoğan
Emin Gürsoy
Nizam Namidar
Serkan Şenalp
Aybike Turan
Kaan Turgut

 

Kurtuluş Hattı filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Alın size yeni bir haram... Fazlı Tonar adlı hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu

Sosyal medyada yayınladığı videolarla ünlü olan Fazlı Tonar isimli hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu.