Grip aşısı kimlere ücretsiz olacak? 2023 grip aşısı fiyatları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan resmi duyuruyla birlikte, ülkemizdeki grip aşısı uygulamaları gündeme oturdu. Bu gelişmelerin ardından ücretsiz grip aşısı hizmetinden kimlerin yararlanacağı ve ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki, grip aşısı kimlere ücretsiz olacak? İşte 2023 grip aşısı fiyatları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, grip aşısı uygulamasının resmen başlayacağını duyurdu. 15 Eylül tarihi itibarıyla vatandaşlar ile grip aşısı yaptırabilecekler. Bu adımın, grip mevsimi yaklaşırken sağlık sisteminin grip salgınına karşı hazırlıklı olmasına katkı sağlaması bekleniyor. Peki, Grip aşısı kimlere ücretsiz olacak? 2023 grip aşısı fiyatları!

Grip aşısı kimlere ücretsiz olacak? 2023 grip aşısı fiyatları!

Grip aşısı kimlere ücretsiz olacak?

Grip aşısının ücretsiz olarak sunulacağı gruplar şunlardır:

-65 yaş ve üstü tüm vatandaşlar,

-65 yaş altında olan ve kronik hastalığı bulunan bireyler.

Bu gruplar, grip aşısını aile hekimlerine başvurarak reçete ettirebilecekler ve ardından eczanelerden ücretsiz olarak temin edebileceklerdir.

Grip aşısı, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tarih itibarıyla depolardan eczanelere sevk edilmeye başlanacak. Ancak, eczanelerdeki stok durumu, vatandaşların aşılarını ne zaman alabileceklerini etkileyebilir. 

2023 grip aşısı fiyatları

Bakanlığın önerdiği grip aşısının 2023 yılı için fiyatının yaklaşık 450 TL civarında olduğu tahmin edilmektedir. Ancak, eczanelerdeki fiyatlandırma ve kampanyalar da bu rakamı etkileyebilir.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) tarafından grip aşısıyla ilgili bir basın açıklamasının yapılması beklenmektedir. Bu açıklamanın içeriği, grip aşısının dağıtımı ve fiyatlandırması hakkında daha fazla detay sağlayabilir.

Grip aşısı kimlere ücretsiz olacak? 2023 grip aşısı fiyatları! ile ilgili etiketler grip
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.