Evde tırnak bakımı nasıl yapılır?

Erkek ve kadınların için güzel ve bakımlı görünmenin en önemli sırlarından biri de tırnak bakımıdır. Evde düzenli tırnak bakımının nasıl yapılabileceği büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, evde tırnak bakımı nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde...

Sağlığımız açısından hijyen çok önemlidir. Bu sebeple, gün içerisinde mikroplara en çok maruz kalan ellerimiz için bakım oldukça önemli. Evde düzenli tırnak bakımının nasıl yapılabileceği büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, evde tırnak bakımı nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Evde tırnak bakımı nasıl yapılır?

EVDE TIRNAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Tırnakları çok fazla törpülemek tırnakların hasar görmesine ve kırılmalara neden olabilir. Yumuşayan tırnaklara törpü le nazikçe şekil vererek tırnakların hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

ELLERİNİZİ NEMLENDİRİN

Tırnakların düzenli olarak temizliğini sağlamalıyız. Ellerimizi bol bol yıkamalı ve özelikle uzun tırnaklara sahipsek mutlaka iç kısımlarını suda bekleterek temizlemeliyiz. Sık sık sürülen ojeler tırnakta sararmalara neden olabilir. Tırnakların hava almasını sağlamalı yani ojeleri tırnaktan 2-3 günde bir çıkarmalıyız. Ojeyi çıkardıktan sonra elleri yıkayarak el kremi ile ellerin nemlenmesine yardımcı olmalıyız.

TIRNAKLARINIZIN KENARINDA BİRİKEN DERİLERİ KESİN

Tırnak çevresinde oluşan katikulleri manikür makası ile kesilmesi gerekmektedir. Bu işlemi kuaför salonlarında yaptırabilirken evinizde kendinizde yapabilirsiniz. Öncelikle ellerinizi suda bekletip tırnak etlerinin yumuşamasını sağladıktan sonra manikür makası ile kalkan derileri kesebilirsiniz.

Evde tırnak bakımı nasıl yapılır? ile ilgili etiketler tırnak manikür
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.