Dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor! Bütçeye katkıya belediyeler de destek veriyor

Kış aylarının içerisinde bulunduğumuz şu dönemde dar gelirli ailelere karşılıksız ve aylık 1200 liraya kadar kira yardımı yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kira yardımlarına Belediyelerde destek veriyor. İşte e-Devlet kira yardımı için başvuru şartları…

Dar gelirli muhtaç ailelere kira yardımları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde devam ediyor. Bu kapsamda ekonomik anlamda zorluk çeken ailelere her türlü yardımlara Belediyelerde destek veriyor.

Esas ihtiyaçlardan biri olan barınma ihtiyaçlarını karşılamak kimi zaman mümkün olmuyor. Maddi yönden zorluk çeken bazı aileler sağlıksız evlerde yaşayabildiği gibi parasal sıkıntılarda çektiklerinden kiralarını bile ödemekte sorun yaşıyorlar. Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına da evsiz ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor.

Dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor! Bütçeye katkıya belediyeler de destek veriyor

Sosyal yardımlar konusunda adımlarını atan devlet yetkilileri “muhtaç ailelere yardım” adı altında sorumluluklarını yerine getiriyor. Bununla birliktede de Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı bünyesinde yardım modelleri karşımıza çıkıyor. Muhtaç durumdaki aileler önceden tespit edilerek bunlara her ay kira yardımı gerçekleştiriliyor.

Kira Yardımı Başvurusu

Karşılıksız olan bu yardımlar, Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı doğrultusunda kira yardımı hizmeti adına altında müracaat eden kişilerin sağladıkları şartlar doğrultusunda kendilerine veriliyor.

Kira yardımı alabilmek için;

• Sigortalı olmamak
• Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak
• Mal varlığına sahip olmamak
• Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak
• Düzenli bir gelire sahip olmamak

Dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor! Bütçeye katkıya belediyeler de destek veriyor - Resim : 2

Kira Yardımı Ne Kadar?

İstanbul-İzmir- Ankara: 1200 TL
Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL
Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL
Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL
Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL
Bolu, Bingöl: 715 TL

Dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor! Bütçeye katkıya belediyeler de destek veriyor ile ilgili etiketler Sosyal Yardım kira yardımı