Dar gelirli ailelere karşılıksız 1150 liraya kadar kira yardımı! İşte kira yardımı için başvuru şartları

Ekonomik anlamda zor günler geçiren dar gelirli ailelere; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan destekler sürüyor. Sadece gıda değil, yakacak, barınma ve çocukların eğitim masraflarının da üstlenildiği bir politika izleyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, her vatandaşa 1150 lira kira yardımında bulunuyor.

Dar gelirli ailelerin her zaman yanında olan devlet, sosyal yardımlarına devam ediyor. Bu kapsamda ekonomik anlamda zorluk çeken ailelere her türlü yardım yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde gıdadan faturaya, eğitimden barınmaya kadar sosyal yardımlar tüm hızıyla sürüyor.

Esas ihtiyaçlardan biri olan barınma ihtiyaçlarını karşılamak kimi zaman mümkün olmuyor. Maddi yönden zorluk çeken bazı aileler sağlıksız evlerde yaşayabildiği gibi parasal sıkıntılarda çektiklerinden kiralarını bile ödemekte sorun yaşıyorlar. Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına da evsiz ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor.

Dar gelirli ailelere karşılıksız 1150 liraya kadar kira yardımı! İşte kira yardımı için başvuru şartları

Sosyal yardımlar konusunda adımlarını atan devlet yetkilileri “muhtaç ailelere yardım” adı altında sorumluluklarını yerine getiriyor. Bununla birliktede de Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı bünyesinde yardım modelleri karşımıza çıkıyor. Muhtaç durumdaki aileler önceden tespit edilerek bunlara her ay kira yardımı gerçekleştiriliyor.

Karşılıksız olan bu yardımlar, Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı doğrultusunda kira yardımı hizmeti adına altında müracaat eden kişilerin sağladıkları şartlar doğrultusunda kendilerine veriliyor.

Kira yardımı alabilmek için;

• Sigortalı olmamak
• Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak
• Mal varlığına sahip olmamak
• Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak
• Düzenli bir gelire sahip olmamak

Dar gelirli ailelere karşılıksız 1150 liraya kadar kira yardımı! İşte kira yardımı için başvuru şartları - Resim : 2

Kira Yardımı Ne Kadar?

İstanbul-İzmir- Ankara: 1150 TL
Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL
Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL
Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL
Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL
Bolu, Bingöl: 715 TL

NOT: Sosyal yardımlar ve bankaların düzenlemiş olduğu promosyonlarda tüm bilgiler internet kaynaklı olup verilen rakam ve tutarlardan SuperHaber ekibi sorumluluk kabul etmemektedir.

Dar gelirli ailelere karşılıksız 1150 liraya kadar kira yardımı! İşte kira yardımı için başvuru şartları ile ilgili etiketler Sosyal Yardım kira yardımı
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.