'Çocuk sahiplenmek istiyorum' diyen Ebru Polat'ın sözleri büyüktepki gördü: Hayvandan değil, insandan bahsediyorsun!

Tayland'dan çocuk sahiplenmek istediğini söyleyen şarkıcı Ebru Polat'ın sözleri tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, "Evlat edinmek istiyorum" yerine, "Sahiplenmek istiyorum" ifadelerini kullanan Polat için, "İnsandan söz ederlen 'sahiplenmek' demek nedir?" yorumunda bulundu.

Şarkılarının yanı sıra sosyal medya hesabından paylaştığı cesur pozlarla adından söz ettiren Ebru Polat, anne olmak istediğini söyledi. Klip çekiminde basın mensuplarıyla sohbet eden şarkıcı, doğum yapmak yerine Tayland'dan bebek sahiplenmek istediğini söyledi.

Annelik isteğinden bahseden Polat şu ifadeleri kullandı:

"SPERM BANKASINDAN İSTEMİYORUM, 'SAHİPLENMEK' İSTİYORUM"

"Tayland'dan çocuk almayı planlıyorum. Evlilik düşünmediğim için çocuk da yapamayacağım. Geçen baktım o kadar minik minik bebekler, annesiz ve babasız. Kıyamadım. Taylandlı bir bebeğimin olmasını çok istiyorum. Sahiplenmek istiyorum yani alırsam da bakımevinden falan. Sperm bankasından istemiyorum. Sahiplenmek istiyorum. Taylandlı istiyorum. Genetik yapıları bakımından daha sakin, daha anne ve babaya bakan birileri... Biz Türkler daha asabiyiz. O yüzden o taraftan bir çocuğum olsun. Doğurmak şart değil. Her annelik yaptığın senin çocuğundur. Bu sene istiyorum" 

"SAHİPLENMEK TABİRİ HİÇ HOŞ OLMADI"

Ebru Polat'ın genellikle hayvanlar için kullanılan sahiplenme kelimesini bir bebek için kullanması sosyal medyada büyük tepki gördü.

Sözlerinden dolayı sosyal medyanın gündemine oturan şarkıcı için, "Türkçemizde ona evlat edinmek istiyorum denir" ve "Sahiplenmek tabiri hiç hoş olmadı" yorumları yapıldı.

'Çocuk sahiplenmek istiyorum' diyen Ebru Polat'ın sözleri büyüktepki gördü: Hayvandan değil, insandan bahsediyorsun!

 

 

'Çocuk sahiplenmek istiyorum' diyen Ebru Polat'ın sözleri büyüktepki gördü: Hayvandan değil, insandan bahsediyorsun! ile ilgili etiketler Ebru Polat Tayland