Bursa'da ev sahibi olmak isteyenlere müjde! İhtiyaç sahiplerine 200 bin TL ev peşinat parası veriliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Bursa'da yaşayan dar gelirli vatandaşlara "Sosyal yardım programları" çerçevesinde pek çok alanda para yardımı sağlıyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, oturulamayacak derecede eski eve sahip olan vatandaşlara 200 bin TL'ye varan yardım yapılacağı da açıklandı. İşte Bursa ev peşinatı barınma yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Bursa'da yaşayan ve maddi desteğe ihtiyacı olan pek çok vatandaşa destek sağlıyor... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım destekleri programları çerçevesinden gıda, barınma, doğum ve terör yardımına kadar pek çok alanda vatandaşlara destek veriyor.

Bu kapsamda, eski ve bakımsız evlerde yaşayan vatandaşlara 200 bin TL'ye kadar destek veriliyor.

Bursa'da ev sahibi olmak isteyenlere müjde! İhtiyaç sahiplerine 200 bin TL ev peşinat parası veriliyor!

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

BURSA BARINMA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Diğer taraftan, oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı yapılmaktadır.

EV PEŞİNATI BARINMA YARDIMI MİKTARI

Diğer taraftan, afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardım çerçevesinde ihtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla ev onarımlarında  75.000.-TL, prefabrik ev yapımlarında 150.000.-TL, betonarme ev yapımlarında 200.000 TL’ye kadar destek veriliyor.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

Bursa'da ev sahibi olmak isteyenlere müjde! İhtiyaç sahiplerine 200 bin TL ev peşinat parası veriliyor! ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Bursa barınma yardımı