Bitcoin yükseliş göstergesi verdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin'e ne oldu? Bitcoin (BTC), son günlerde önemli bir değer kazandı ve bu da birçok yatırımcıların aklında bazı soru işaretleri getiriyor. Son piyasa hareketleri ile birlikte, herkesin aklını karıştıran Bitcoin, daha yükselip yükselmeyeceği veya 30.000 dolar seviyesinin altına düşmeye devam edip etmeyeceği bir çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Bitcoin'de son durum ne? İşte 28.06.2023 Bitcoin fiyat tahmini ve kripto para piyasasında son durum...

Bitcoin'in fiyatı şu anda Çarşamba günü %0,70'den daha az bir düşüşle 30.100 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin ETF spotu, BlackRock'un başvurusundan önce 21Shares ile işbirliği içinde ARK Invest tarafından dosyalandı ve şu anda SEC onayı için listenin başında yer alıyor. Haziran ortasında, finansal bir dev olan BlackRock, piyasa güvenini etkili bir şekilde artıran bir spot Bitcoin ETF için teklifte bulundu. Birkaç yönetici ve uzman, BlackRock'un ABD'de bir spot Bitcoin ETF başlatan ilk kişi olmayabileceğini öne sürüyor.

BlackRock'un spot Bitcoin ETF başvurusunu yapma zamanlaması, birkaç endüstri analistinin dikkatini çekti ve bazılarının, şirketin SEC'in yakında çıkacak olan BTC ETF düzenlemeleri hakkında içeriden bilgilere sahip olabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Daha önce, ETF Enstitüsünün kurucu ortağı Nate Geraci, bir Bitcoin ETF'nin 2023'e kadar mevcut olmayacağını tahmin etmişti. Bu karamsar görüşler, dünyanın önde gelen kripto para birimi üzerinde baskı oluşturarak, BlackRock'un ETF uygulamasının yol açtığı ilk iyimserliği söndürüyor.

BİTCOİN SON DURUM

Bitcoin, 31.000 Dolarlık üst sınırda direnç ve 30.000 dolarlık alt sınırda destekle karşılaşarak, tanımlanmış bir ticaret aralığında konsolide olmaya devam ediyor.

Bitcoin yükseliş göstergesi verdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum...

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) gibi önde gelen teknik göstergeler aşırı alım bölgesinde kaldıkları ve BTC'de potansiyel bir düşüş düzeltmesini işaret ediyor

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin'in önemli direnci 31.000 dolar civarında yer almaya devam ediyor.

Bitcoin bu seviyeyi aşmayı başarırsa, bir sonraki hedef muhtemelen 32.500 dolar olacak ve bunun ötesinde 34.000 dolar olarak başka bir hedefe de yükselebilir.

Tersine, Bitcoin 30.000 $'lık desteğin altına düşerse, kripto para birimini %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 28.700 dolara veya %50 düzeltme seviyesi olan 28.000 dolara doğru düşürebilir.

Bitcoin yükseliş göstergesi verdi! BTC ve kripto para piyasasında son durum... ile ilgili etiketler BTC Bitcoin Kripto para
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.