Gıda

Halkın geleneksel yollardan elde ettiği, koruduğu ve yaşaması için tükettiği her türlü bitkisel, hayvansal ve madensel ürün, özdek, yiyecek, içecek.

Canlı dokuların yapısına giren ve organizmalara enerji temin eden, su, karbohidratlar, yağlar, proteinler, tuzlar, vitaminler ve mineralerden oluşan maddeler.

Canlıların büyüme ve gelişmesi için gerekli olan organik ve inorganik maddeler, besin maddesi.

Gıda ihracatçısı Dubai’deki 4 fuara 137 firmayla çıkarma yaptı
İnsanlık dramı giderek derinleşiyor: Gazze'de beş günlük yiyecek kaldı Markaları önce eleştiriyor, sonra sponsor alıyor
Tarımsal girdi fiyat endeksi yükselmeye devam etti Üretimde skandal olay: Çıplak şekilde zeytin üretim havuzuna daldı! Uşak'ta gıda zehirlenmesi! 19'u çocuk 24 kişi hastanelik oldu... Kreatin nedir? Yararlı mıdır? Kreatin ne işe yarar? BCAA nedir? Zararlı mı? BCAA ne için kullanılır? Uzman isim uyardı: Asla tekrar ısıtıp tüketmemeniz gereken 10 gıda! Balgam atamıyorsanız, uzmanların önerdiği gıdaları deneyin! İngiltere, genetiği değiştirilmiş gıdaları yasal hale getirdi İstanbul'da bazı marketler et fiyatını sabitleme kararı aldı! Deprem çantasına koyacağınız yiyeceklere dikkat edin 700 TL gıda yardımı ile market alışverişi yapacaklara destek geldi! Ülker: Gıda fiyatlarında denge dönemi bekliyoruz Suudi Arabistan’ın gıdası Türkiye’den gidecek Ziraat Bankası’ndan gıda harcamalarınıza aralık ayı boyunca destek! Gıda harcamalarınıza 150 TL tutarında destek verilecek! Kasım ayında zam şampiyona gıda sektörü oldu! Gıda sektöründe fahiş fiyat artışı yakın takibe alındı Bu 5 Besini Yediğinizde Sekste Zaman Probleminiz Kalmıyor! 1 trilyon 81 milyar lira israf Yeni dünyanın şifa dolu faydaları. TCMB Fiyat Geliştirme Raporu’nu göre, enflasyon en çok gıda sektörünü etkiledi Erzincan'da gıda zehirlenmesi TGDF Başkanı Şarman: “Türk gıdaları Çin halkının sofralarının vazgeçilmesi olacak “ Adana'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 700 TL gıda yardımı yapılıyor! İhtiyaç sahiplerine 700 TL gıda yardım parası veriliyor! İşte Adana gıda yardımı başvurusu... Son bir yılda ciddi yükseliş Yüksek enerji faturaları İngilizleri aç bıraktı: 6 milyona yakın kişi büyük sıkıntıda