Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de yayımlandı! Barolar Birliği'nden açıklama: Ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapıldı

Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) internet sitesinden yeni tarife hakkında yapılan açıklamada, ''Tarifede ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapılmıştır'' denildi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, yeni tarifeyle ilgili mesaj paylaştı.

Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'ne göre; Kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel ve tüzel kişilerin sözleşmeli avukatlarına ödeyecekleri ücret en az 15 bin 800 TL, dava ücretleri ise 8 bin TL ile 67 bin 700 TL arasında olacak. Avukatla büroda sözlü danışma ücreti ilk 1 saat için 2 bin 300 TL, sonraki her 1 saat için 1300 TL olarak belirlenirken, çağrı üzerine gidilen yerde 1 saate kadar sözlü danışma ücreti ise 4 bin 800 TL oldu.

'TARİFE'DE ORTALAMA YÜZDE 90,40 ORANINDA ARTIŞ YAPILDI'

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) internet sitesinden yeni tarife hakkında yapılan açıklamada, "Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Barolar Birliği 2023-2024 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'nde, maktu ücretlere ilişkin önceki Tarife'nin yayımı sonrası oluşan mali tablo dikkate alınarak, ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapılmıştır" denildi.

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI'NDAN TEŞEKKÜR MESAJI!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan yeni tarife hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Sağkan'ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

''AAÜT konusunda barolarımızdan aldığımız görüş ve öneriler doğrultusunda Adalet Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışma neticesinde mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çok önemli ve tarihi bir tarifeyi hayata geçirdik. Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç ve bakanlık bürokratlarına çözüm odaklı ve yapıcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim. Baro başkanlarımıza tarife hazırlığındaki katkılarından dolayı teşekkür ederim. 2023-2024 AAÜT UYARINCA ; Ceza yargılamalarında hükmolunan beraat ve katılan yan vekâlet ücretlerinin CMK kapsamında görev yapan zorunlu müdafiler için de uygulanması hayata geçirilmiştir. Maktu ücretlerde ortalama %90 artış yapılmıştır. Nisbi ücretlerde ilk iki basamakta %100 olmak üzere ciddi oranlarda artış sağlanmıştır.''

Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de yayımlandı! Barolar Birliği'nden açıklama: Ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapıldı ile ilgili etiketler Resmi Gazete avukat
GÜNÜN VİDEOSU

Akaryakıt alırken bir anda alev aldı! Nedeni ise herkesi şoke etti...

Erzincan'da bir otomobil, istasyonda akaryakıt dolumu esnasında bir anda alevler içinde kaldı. Korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yangının çıkış sebebi ise oldukça şaşırtıcıydı.