Yarın ne kandili var 2020? Bugün kandil mi? Miraç Kandili ne zaman?

Yarın ne kandili var 2020? Kandil tarihleri merakla araştırılırken, yılın ikinci kandilinin ne zaman eda edileceği günü merak ediyor. Yılın ilk kandili Regaip Kandili olarak kutlanıyor. Miraç Kandili'nin önemi ve nasıl idrak edileceği araştırılmaya başlandı. İşte Yarın ne kandili var 2020? Bugün kandil mi? Miraç Kandili ne zaman? Merak edilen detaylar haberimizde...

Yarın ne kandili var 2020? Yılın ilk kandili Regaip Kandili olarak kutlanıyor. Miraç Kandili'nin önemi ve nasıl idrak edileceği araştırılmaya başlandı. Kandil tarihleri merakla araştırılırken, yılın ikinci kandilinin ne zaman eda edileceği günü merak ediyor. İşte Yarın ne kandili var 2020? Bugün kandil mi? Miraç Kandili ne zaman? Merak edilen detaylar haberimizde...

KANDİL TARİHLERİ 2020

27 ŞUBAT-2020 PERŞEMBE​ REGAİB KANDİLİ

21 MART-2020 CUMARTESİ MİRAC KANDİLİ

07 NİSAN-2020 SALI BERAT KANDİLİ

28 EKİM-2020 ÇARŞAMBA MEVLİD KANDİLİ

YARIN MİRAÇ KANDİLİ - MİRAÇ KANDİLİ ÖNEMİ NEDİR?

Miraç, Mekke döneminde, risaletin zor zamanlarında, Sevgili Peygamberimizin, bir gece, Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğu ifade etmektedir.

Bu gece, Kur’an-ı Kerimde; “ Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haramdan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” şeklinde beyan edilmektedir.

Yeryüzünün iki mübarek mabedi olan, Mescid-i Harâm ve Mescid-i Aksâ’dan göklere uzanan bu kutlu yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan büyük bir ufuk, Allah’ın rahmetine, azametine ve kudretine görkemli bir şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan ciddi ve samimi bir yolculuktur.

Miraç; ferdi, toplumu ve bütün insanlığı yücelten ve yükselten değerlerle buluşarak, zamanın önemini idrak ve sorumluluk bilinci ile her türlü kötülüklerden arınma ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, yüce mertebelere ulaşma azmini kuşanmaktır.

Miraç; günde 5 vakit namaz ile yükselişin manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajlarını yaşayarak Âlemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır.

Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkândır.

Miraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın; kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır.

Mümin yüreklerin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkândır.

Yarın ne kandili var 2020? Bugün kandil mi? Miraç Kandili ne zaman? ile ilgili etiketler Kandil Müslüman miraç kandili kutlama eda idrak