Xbox One'a gelecek yeni güncellemenin özellikleri nelerdir?

Oyunseverlere yeni bir bilgi geldi! Microsoft'un sevilen oyun konsolu Xbox One'a yeni bir güncelleme gelecek. İlerleyen süreçte gelecek güncellemenin nasıl özellikler getireceği herkes tarafından merak ediliyor. Xbox Insider programanın içinde olan kullanıcılar yeni güncellemenin tüm yeni özelliklerini listeledi. Peki Xbox One'a yeni güncelleme ne zaman gelecek? Yeni gelen özellikler nelerdir? Detaylar haberimizde..

Oyunlar farklı çeşitlerde hayat içerisinde kullanıcılar ile buluşuyor. Xbox ise vazgeçilmez oyun konsolları arasında yer alıyor. Microsoft'un sevilen oyun konsolu Xbox One'a yeni bir güncelleme gelecek. Bilginin yayılması ile birlikte kullanıcılar merak ve heyecanla araştırmaya başladı. Xbox Insider programının içinde olan kullanıcılar yeni güncellemeye herkes önce erişerek tüm yeni özelliklerini listeledi. Xbox One'a yeni güncelleme ne zaman gelecek? Yeni gelen özellikler nelerdir? Merak edilen soruların detayları haberimizde...

cats_3

XBOX ONE'A GELECEK YENİ GÜNCELLEMENİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Hürriyet'in haberine göre; Xbox Insider programına dahil olan kullanıcılar daha Ocak ayında “Next Achievements” adı verilen yeni ödül sistemine erişim sağlamışken, şimdi de yeni güncellemeye de herkesten önce ulaşma şansına erişmiş durumdalar.

Güncellemenin en önemli noktası ise hem XOne X hem de XOne S sürümlerinde 1440p çözünürlükte video oynatma desteği sağlayacak olması. Görüntü ve sesler sekmesine giriş yaptığınızda bu önemli güncellemeyi aktif hale getirebileceksiniz.

Bunun dışında Mixer’da Sony’nin PlayStation 4 platformunda oyuncularla tanıştırdığı paylaşımlı oynama özelliğine benzer bir özellik aktif hale gelecek. Yani Mixer üzerinden bu özelliği açtığınızda, başka bir oyuncu ya kendi oyun kumandasıyla ya da ekranda yer alan ekran kontrollerini kullanarak sizin yerinize oyunu oynayabilecek.

Mixer uygulaması ayrıca bazı iyileştirmelerle birlikte elden geçirilmiş olacak. Özellikle oyuncuların bir hayli canını sıkan ve yayın sırasında oyun değiştirdiğiniz takdirde yayının sonlanması hatasının da ortadan kaldırıldığı belirtiliyor.

Güncellemenin ne zaman yayımlanacağı ise henüz netleşmiş değil. İddialara göre güncelleme önümüzdeki günlerde tüm Xbox One kullanıcılarına sunulacak ama yine de Microsoft’un resmi açıklamasını beklemek daha doğru olacak.

XBOX

Xbox, Microsoft firmasının oyun konsolu piyasasında pay sahibi olmak amacı ile ürettiği ve 25 Ekim 2001'de Kuzey Amerika'da, 22 Şubat 2002'de Japonya'da, 14 Mart 2002'de Avustralya'da ve 16 Nisan 2002'de Avrupa'da piyasaya sürdüğü bir konsoldur. Diğer oyun konsollarının çıkış tarihleri çok eskidir; fakat Xbox, piyasaya daha yeni girmesine rağmen piyasada kendine çok iyi yer edinmiştir. Öte yandan, piyasada Playstation 2'nin kaldığı kadar uzun süre kalmamıştır.

MİCROSOFT

Microsoft Corporation, ABD merkezli bir çok uluslu teknoloji şirketidir. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir, üretir, lisanslar ve satar. Şirketin en çok bilinen yazılımları Microsoft Windows işletim sistemi ailesi, Microsoft Office paketi, Internet Explorer ve Edge web tarayıcılarıdır. Öne çıkan donanım ürünleri ise Xbox video oyun konsolları ve Microsoft Surface tablet serisidir. Microsoft, 2016 itibarıyla dünyanın en büyük yazılım geliştiricisi ve dünyanın
en değerli şirketlerinden birisidir. Şirketin adı, "microcomputer" (mikrobilgisayar) ve "software" (yazılım) sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelir.

Microsoft, 4 Nisan 1975'te Paul Allen ile Bill Gates tarafından kuruldu. İkilinin amacı a Altair 8800 bilgisayar sistemi için BASIC yorumlayıcıları geliştirip satmaktı. Şirket, 1980'lerin ortalarında MS-DOS ile kişisel bilgisayarlara yönelik işletim sistemi pazarını domine etmeye başladı ve ardından Microsoft Windows ile liderliğini sürdürdü.1986'da halka açıldı. Hisse değerleri hızla yükselince üç dolar milyarderi yarattı, Microsoft çalışanlarından 12.000 kişi de dolar milyoneri oldu. Şirket, 1990'lardan bu yana işletim sistemi pazarının dışına çıkarak genişlemekte, ayrıca büyük çaplı kurumsal alımlar yapmaktadır. En büyük satın alımları Aralık 2016'da 26,2 milyar dolara aldığı LinkedIn ve Mayıs 2011'de 8,5 milyar dolara aldığı Skype Technologies'dir.

2015 itibarıyla Microsoft, PC işletim sistemleri pazarında ve ofis yazılımları pazarında pazar lideridir, ancak tüm işletim sistemleri hesaba katıldığında liderliği Android'e kaptırmıştır. Şirket ayrıca masaüstü bilgisayarlar ve sunucular için hem bireylere hem de kurumlara yönelik çeşitli yazılım ve hizmetler geliştirmektedir. Bunlar arasında Bing arama motoru, MSN adlı dijital hizmetler pazarı, HoloLens adlı karma gerçeklik platformu, Azure buluş bilişim platform ve Visual Studio yazılım geliştirme platformu sayılabilir.

200 yılında Gates CEO'luk görevinden ayrıldı ve yerine Steve Ballmer geldi. Ballmer, Microsoft'u bir "cihaz ve hizmet şirketine dönüştürme" stratejisini benimsedi. Bu kapsamda Microsoft, 2008'de Danger Inc.'i satın alarak kendi bilgisayarlarını üretebilir hale geldi ve Haziran 2012'de Microsoft Surface tablet bilgisayar serisini duyurdu. Ardından'dan Nokia'nın cihaz ve hizmetler bölümünü satın alarak Microsoft Mobile'ı oluşturdu. 2014'te CEO'luk görevine Satya Nadella geldikten sonra şirket, donanım bölümünü küçültmeye ve bulut bilişime odaklanmaya başladı. Bu hamleyle birlikte şirketin hisse değeri Aralık 1999'dan beri en yüksek noktaya ulaştı.

microsoft-caves-in-to-kasperskys-demands-on-windows10-sensortech.com-compressor

MİCROSOFT TARİHÇE

Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.

Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates, bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS(Micro Instrumentation and Telemetry Systems) Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Kârlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.

Şirket, ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.

Aradan geçen yıllar içinde Microsoft bir dünya devi olmuş, sahibi Bill Gates'i dünyanın en zengin insanı haline getirmiştir. Ancak bu zenginliği herkesin düşündüğü şekilde sadece geliştirdiği işletim sistemini satarak değil ayrıca sektördeki büyük açıkları kapatabilecek nitelikte yazılan yazılımların daha kendisi için tehlike teşkil edecek aşamaya getirmeden satın almasıyla başarabilmiştir.

Microsoft, başarılı İsveçli yapımcı Mojang şirketini de 2.5 milyar $ fiyatına satın almıştır.

Microsoft artık sadece bir yazılım şirketi değil ayrıca iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar ile de adından söz ettirmektedir. Visual Studio ve FSX (Microsoft Flight Simulator) gibi büyük ve önemli çalışmaları da bulunmaktadır.

Microsoft 17 Eylül 2007 tarihinde Avrupa Birliği Microsoft rekabet davasını kaybetmiştir.

3 Eylül 2013 tarihinde Microsoft, Nokia'nın Cihazlar ve Servisler birimlerini ve bazı Nokia patentlerini 7.2 Milyar Dolar karşılığında satın alınmıştır.[6]Bu satın almayla birlikte Nokia'nın 18 bin'i üretimde olmak üzere, 32 bin çalışanının da Microsoft tarafına geçeceği açıklandı.

18 Mayıs 2016'da ise Microsoft akıllı telefonlardan beklediği verimi alamadığını belirterek Nokia'yı 350 Milyon Dolara Foxconn'a sattığını açıkladı.

14 Haziran 2016 tarihinde Microsoft sosyal medya platformu olan LinkedIn'i 26.2 Milyar Dolara satın almıştır.LinkedIn Microsoft'un satın aldığı 196. şirket olmuştu.

Xbox One'a gelecek yeni güncellemenin özellikleri nelerdir? ile ilgili etiketler xbox one yen güncelleme ne zaman gelecek özellikler nelerdir