Türk Hava Yolları'ndan korona önlemleri! 14 gün içinde orada bulunanlar kabul edilmeyecek...

Çin'de ortaya çıkan korona virüsüne karşı aldığı önlemlerini sürdüren Türk Hava Yolları, Çin seferlerinin 29 Şubat'a kadar durdurulduğunu, İran'da ise Tahran'a hariç tüm uçuşların 10 Mart'a kadar iptal edildiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca son 14 gün içerisinde Çin ya da İran'ın Kum şehrinde bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının da Türkiye'ye kabul edilmeyeceğine vurgu yapıldı.

Türk Hava Yolları'nın (THY) resmi sitesinden yapılan açıklamada, korona virüsü (Covid-19) kaynaklı seyahat kısıtlamalarına dair bazı güncel bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, THY'nin seyahat güvenliğini daima en ön planda tutan hava yolu olarak korona virüsü konusundaki son gelişmeleri, ulusal ve uluslararası otoriteler ile yakından takip ettiği ve gerekli önlemleri aldığı belirtildi.

Bu kapsamda, virüsün yayılımına ve etkilerine karşı önlem almak amacıyla Çin ve İran seferlerinde düzenlemeler yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, "Ana kara Çin'e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. (İran seferlerimiz) Tahran'a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Türk Hava Yolları'ndan korona önlemleri! 14 gün içinde orada bulunanlar kabul edilmeyecek...

Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca alınan karar gereği son 14 gün içerisinde Çin ya da İran'ın Kum şehrinde bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının da Türkiye'ye kabul edilmeyeceği bildirilerek, "Seyahatinizi alınan tedbirler doğrultusunda planlamanızı önemle rica ederiz. Uçuşlarınızla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama menümüzden, uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz" denildi.

Türk Hava Yolları'ndan korona önlemleri! 14 gün içinde orada bulunanlar kabul edilmeyecek... - Resim : 2

Türk Hava Yolları'ndan korona önlemleri! 14 gün içinde orada bulunanlar kabul edilmeyecek... ile ilgili etiketler Türk Hava Yolları Koronavirüs Korona İran Çin Tahran yolcu
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.