TÜGVA ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere 300 TL burs veriyor! İşte TÜGVA başvuru formu...

YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversite kayıt döneminin başlamasıyla birlikte 2022-2023 eğitim yılında üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar büyük bir merakla araştırılıyor. Bu kapsamda TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı), üniversiteye yeni geçen ve ara sınıfta okuyan başarılı öğrencilere ayda 300 TL burs desteği sağlıyor. İşte TÜGVA burs başvurusu...

2022 YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bu yıl üniversite eğitimine başlayacak ve madde desteğe ihtiyacı olan binlerce öğrenci 2022-2023 eğitim döneminde burs veren kurumları büyük bir merakla araştırmaya başladı.

Bu yıl üniversite öğrencilerine burs veren kurumların başında ise TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) geliyor. 

Burs başvuruları sadece online olarak web sitemiz üzerinden yapılır. Web sitesinde yayınlanan başvuru formunu – o ilanın ön şartlarını karşılıyor iseniz -doldurmanız yeterli olacaktır. Bu sebeple TÜGVA web sayfasında yer alan burs duyurularını kontrol ediniz.

TÜGVA ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere 300 TL burs veriyor! İşte TÜGVA başvuru formu...

Eğitime Destek Bursu, aylık 300₺’lik burs miktarı bursiyere hizmet veya geri ödeme zorunluluğu olmadan verilen karşılıksız bir burstur. Bursiyer 10 ay boyunca kesintisiz olarak bu bursu alır. Burs bir sonraki yılda devam etmemektedir. Verilen bilgi yanlışlığı veya eksik belge gönderimi durumunda burs kesilmektedir.

TÜGVA BURS BAŞVURU KOŞULLARI

T.C. vatandaşı olmak.

Lisans veya ön lisans eğitim düzeyinde yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış olmak.

24 yaşından büyük olmamak.

Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak.

Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak.

Başka bir kurumdan maaş, ücret veya burs almıyor olmak.

Bulunduğu üniversitenin not sistemine göre 100 üzerinden en az 75; 4.00 üzerinden en az 2,50 ortalamaya sahip olmak.

Kazandığı okul giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını; kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmek.

Lisansüstü ve doktora öğrencilerinin burs başvuruları alınmamaktadır.

Üniversite kaydını dondurmamış olmak (Aktif öğrenci olmak).

Burs başvurusuna T.C. vatandaşı öğrenciler ile Yönetim Kurulunun uygun görmesi durumunda, KKTC ve Türk Cumhuriyetleri vatandaşı olan öğrenciler başvurabilir.

TÜGVA ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere 300 TL burs veriyor! İşte TÜGVA başvuru formu... ile ilgili etiketler Burs ve Kredi tügva burs