Tolga Tekin kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Oyunculuk kariyeri boyunca izleyicilerle buluşan ve sektörde önemli bir yere sahip olan Tolga Tekin'in hayatı ve kariyeri mercek altına alınıyor. Ankara'nın topraklarından çıkıp Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki seyircilerle buluşan başarılı oyuncu, hem tiyatro sahnelerinde hem de televizyon ekranlarında yer almasıyla tanınıyor. Peki, Tolga Tekin kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, hangi dizi ve filmlerde rol aldı? İşte, Tolga Tekin'in hayatı ve kariyeri...

Tolga Tekin'in hayatı ve kariyeri hayranları tarafından merak ediliyor. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki seyircilerle buluşan başarılı oyuncu, hem tiyatro sahnelerinde hem de televizyon ekranlarında kendini göstermiştir. Tolga Tekin'in kim olduğu, yaşam öyküsü, eğitimi, rol aldığı yapımlar merak konusu oldu. İşte, Tolga Tekin'in yaşamı ve kariyeri...

Tolga Tekin kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

TOLGA TEKİN KİMDİR?

19 Mart 1973 tarihinde Ankara'da doğan Tolga Tekin, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk tutkusunu genç yaşlarda keşfeden Tekin, mezuniyetinin ardından Adana Devlet Tiyatrosu'nda sahne almış ve ardından Ankara Devlet Tiyatrosu'na geçmiştir. Bu tiyatroda halen sanatını sürdürmektedir.

TOLGA TEKİN HANGİ DİZİ VE FİLMLERDE OYNAMIŞTIR?

Tolga Tekin, oyunculuk kariyerinde dizi, film ve tiyatro alanlarında çeşitli başarılar elde etmiştir. Sahne aldığı tiyatro oyunları arasında "Türkmen Düğünü", "Harikalar Mutfağı", "İkinci Bölüm", "Soytarılar", "Abdülcanbaz", "Cimri", "Fırtına" ve "Macbeth" gibi önemli yapımlar bulunmaktadır.

Televizyon dünyasında da adından sıkça söz ettiren Tolga Tekin, birçok dizi ve filmin kadrosunda yer almıştır. "Bizim Evin Halleri", "Kapalıçarşı", "Muhteşem Yüzyıl", "Paramparça", "Rüzgarda Salınan Nilüfer", "Kelebekler", "50m2" ve "Akıncı" gibi yapımlarda önemli roller üstlenmiştir.

Tolga Tekin'in özel hayatı da kamuoyunun dikkatini çekmektedir. 21 Temmuz 2013 tarihinde oyuncu Zeynep Koltuk ile dünya evine giren Tekin, 2014 yılında bu evlilikten ayrılmıştır.

Tolga Tekin kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, hangi dizi ve filmlerde rol aldı? ile ilgili etiketler Tolga Tekin
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.