Tekin Kartal kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü?

Uyuşturucu kaçakçılığı ve mafya faaliyetleriyle ilişkilendirilen ve yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Tekin Kartal, İspanya'nın Barselona kentinde öldürüldü. Cumartesi günü, kentin merkezinde silahlı saldırı sonucu ölen Kartal'ın ölümü, uluslararası medyanın da gündemine oturdu. İspanyol basını, cinayetin bir mafya hesaplaşması olduğunu öne sürerken Tekin Kartal'ın kim olduğu merak ediliyor. Peki, Tekin Kartal kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü? Ayrıntılar haberimizde!

Uyuşturucu kaçakçılığı ve mafya faaliyetleriyle bağlantılı olan ve mafya camiasının tanınmış simalarından biri olan Tekin Kartal, Barselona'da öldürüldü. Cumartesi günü, kentin sakinleri tarafından duyulan silah sesleriyle Kartal'ın yaşamı noktalandı ve bu trajik olay uluslararası medyanın ilgisini çekti. İspanyol basını, cinayetin mafya içi hesaplaşmalardan biri olduğunu iddia ederken, Kartal'ın kimliği ve geçmişi merak konusu oldu. Peki, Tekin Kartal kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü? İşte, Tekin Kartal hakkında merak edilenler...

Tekin Kartal kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü?

TEKİN KARTAL NEDEN ÖLDÜ?

Tekin Kartal'ın ölümüne ilişkin olarak, İspanyol basınında ve uluslararası haber kaynaklarında çeşitli spekülasyonlar yer alıyor. El Caso gazetesinin aktardığına göre, Kartal cumartesi günü, Barselona'nın işlek caddelerinden birinde silahlı saldırıya maruz kaldı. Arkasından yaklaşan bir kişi tarafından vurulan Kartal, olay yerinde hayatını kaybetti. Görgü tanıklarının çektiği videolarda, yerde kanlar içinde yatan Kartal'ın görüntüleri yer alıyor.

TEKİN KARTAL KİMDİR?

Türkiye'de mafya hesaplaşmaları ve uyuşturucu kaçakçılığı iddialarıyla adı sıkça duyulan Kartal'ın, Avrupa genelinde eroin ve kokain kaçakçılığı yapan bir mafya lideri olduğu iddia ediliyor. Kartal'ın öldürülme sebebi ise, bir iş görüşmesine katıldığı ve bu sırada ihanete uğradığı şeklinde spekülasyonlar yapılıyor.

TEKİN KARTAL NERELİ?

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinden olan iş adamı Tekin Kartal'ın diğer bir adı da İlmettin Aytekin'dir.

TEKİN KARTAL OLAYI NEDİR? 

İspanyol yetkililer, Kartal'ın ölümüyle ilgili olarak uluslararası boyutta bir soruşturma başlattı. Interpol ve Europol'un da desteğiyle yürütülen soruşturmanın odak noktasında, cinayeti gerçekleştirenlerin ve emrini verenlerin kim olduğunu belirlemek yer alıyor. Ayrıca, Kartal'ın öldürüldüğü bölgedeki Diyarbakır mafyasının etkisi de detaylı bir şekilde inceleniyor. 

 
 
 
 
Tekin Kartal kimdir, nereli, kaç yaşındaydı, neden öldü? ile ilgili etiketler mafya
GÜNÜN VİDEOSU

Marmaray'da büyük kavga! Tekmeler ve yumruklar havada uçuştu

İstanbul'da bayramın son günü Marmaray Sirkeci Durağı’nda trenin içinde vatandaşlar arasında iddiaya göre bir çiftin öpüşmesi nedeniyle çıkan tartışma sonucunda ortalık savaş alanına döndü.