Sultanbeyli’de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı

Sultanbeyli Belediyesi, kültür yatırımlarına devam ediyor. Birçok projeyi ilçe sakinlerinin hizmetine sunan belediye; Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sultanbeyli’de kalıcı yatırımlar devam ediyor. İlçe sakinlerinin ve özellikle gençlerin uğrak noktası olmaya aday olan sanat evi; bağlamadan gitara, kemandan piyanoya birçok kurs imkânı sunacak. Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi; origami, tezhip ve ebru sanatı gibi alanları da bünyesinde barındırıyor.

Sultanbeyli’de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı

Ayrıca mesleki kariyer düşünen öğrencilere danışmanlık hizmetlerinin de verileceği kültür ve sanat evi; ağaçların ferah gölgesine kurulu sosyal alanı ve çocuk parkıyla 7’den 70’e herkesin tercihi olacak.

Sultanbeyli’de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı - Resim : 2

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Daha öncesince burası bataklık vaziyette iken Aşık Veysel Parkı olarak hemşehrilerimize kazandırmıştık. Şimdi ise Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi’ni buradaki kıymetli hemşehrilerimize, ilçemize ve kültür dünyamıza armağan etmiş olduk. Cumhurbaşkanımız tarafından 2023 yılı Aşık Veysel yılı olarak ilan edildiği için biz de Kültür ve Sanat Evi’mize ünlü halk ozanı Aşık Veysel’in adını verdik. Biraz önce salonlarımızı dolaşırken bizim kursumuza katılıp da konservatuarı kazanan evlatlarımızı gördük. Çalışmamız gayretimiz daha da artarak devam edecek. Buradan kültür adamı sanatçılar yazarlar ressamlar çıkarmak için var gücümüzle gayret edeceğiz” dedi.

Sultanbeyli’de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı - Resim : 3

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin de yaptığı konuşmada, “Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi ilçemize hayırlı olsun. Belediyemiz ve Başkanımız kültüre, sanata büyük önem veriyor.”dedi.

Sultanbeyli’de Aşık Veysel Kültür ve Sanat Evi Açıldı ile ilgili etiketler Aşık Veysel Sultanbeyli
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.