Seferberlik sonrası Rusya'dan kan donduran görüntü: Askere gitmemek için kolunu balyozla kırdırttı!

Putin'in ilan ettiği seferberlik sonrası on binlerce Rus, Ukrayna'da savaşmamak için başka ülkelere kaçtı. Ülkeden kaçamayan Rusların ise savaşmamak için kol ve bacaklarını kırdığı görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan son videoda silah altına girme istemeyen bir gencin kolunu, arkadaşına balyozla kırdırttığı görüldü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmı geçen hafta duyurduğu seferberlik ilanı ülkeyi karıştırdı. 18-35 yaş arasındaki gençlerin askere alınacağı açıklanırken on binlerce Rus, ülkeden ayrıldı. Ülkeden ayrılamayan kişiler ise karara büyük tepki gösterdi.

ASKERE GİTMEK İSTEMEYEN RUSLARDAN AKILALMAZ DAVRANIŞLAR

Putin'in kararı sonrası Ukrayna'da savaşmak istemeyen Rusların başvurduğu yollar ise internette gündem oldu. Eşleri ve sevgililerini askere göndermek istemeyen kadınların kol ve bacaklarını kırması, erkeklerin ise ayak ve bacaklarını çeşitli yöntemlerle kırmaları kameraya yansıdı.

 

Seferberlik sonrası Rusya'dan kan donduran görüntü: Askere gitmemek için kolunu balyozla kırdırttı! - Resim : 2

 

ARKADAŞININ KOLUNU BALYOZLA KIRDI

Öte yandan benzer bir görüntü gün içinde sosyal medyada kısa sürede ses getirdi. Kameranın kayıtta olduğu o anlarda bir kişinin askere gitmek istemeyen arkadaşının kolunu balyozla kırdığı görüldü.

 

Seferberlik sonrası Rusya'dan kan donduran görüntü: Askere gitmemek için kolunu balyozla kırdırttı! ile ilgili etiketler Ukrayna Savaş Rusya asker Rus

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.