Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'daki 4 bölgenin ilhakını resmen açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'da referandum yapılan 4 bölgenin ilhakını resmen açıkladı. Putin, sözde referandum yapılan Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya artık Rus toprağını olduğunu belirterek, "Onlar artık bizim vatandaşımız" dedi.

Ukrayna'da Rusya'nın işgal ettiği ve Rusya'ya bağlanması için referandum yapılan 4 bölgenin ilhakı resmen ilan edildi. Rusya Devlet Başkanı Putin, "Bizim ortak geleceğimizi hiçkimse elimizden alamaz" dedi.

Putin'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Rusya'nın dört yeni bölgesi var. Bugün Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya’ya alınmasıyla ilgili anlaşmaları imzalayacağız.

Sınırlar mecburen halklarımızı böldü. Milletimizi zor bir duruma koydu. Artık bu önemli değil Sovyetler Birliği artık yok. Geçmişi geri alamayız ama milyonların iradesinden daha güçlü bir şey olamaz. Yüzyıllardır Rusya'dan geri kalanların Rusya'da olma kararı bugün her şeyden önemlidir.

Referandum kadınlara erkeklere çocuklara yapılan haksızlıkları önleyecek. Halkımız dağılmadı, kırılmadı.

Bu 4 bölgede yaşayan insanlar artık bizim vatandaşımız oluyor.

Bütün askeri adımları durdurmaya ve ateşkese çağırıyoruz. Çünkü 4 bölge halkının yaptığı seçimleri artık tartışmayacağız. Bugün Kiev yönetimi halkın iradesine saygıyla yaklaşmalı. Biz bu toprakları koruyacağız. Yıkılan şehirleri yeniden kuracağız. Güvenli bir hayat sunmak için elimizden geleni yapacağız.

Onlar Rusya'nın yaptırımların ardından umutsuzluğa kapılacağını zannettiler. Ancak Rusya yeniden doğdu.

Batı bu büyük ülkeyi elimizden almaya çalıştı. Ancak, biz Rusya olarak çökmedik. Her zamanki gibi dimdik ayaktayız. Batı hegemonyası altına girmedik. Bu yüzden teknolojimizi küresel piyasalardan geride tutmaya çalışıyorlardı."

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'daki 4 bölgenin ilhakını resmen açıkladı ile ilgili etiketler Putin Rusya Ukrayna ilhak
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.