Sakarya Bayram Namazı Kaçta? Diyanet Sakarya Bayram Namazı Vakti...

Sakarya bayram namazı saat kaçta merak ediliyor. Ramazan Bayramını Sakarya'da geçirecek vatandaşlar bayramın ilk günü kılınacak bayram namazı saatini araştırmaya başladı. Cemaatle kılınacak Sakarya bayram namazı saati saat kaçta? Detaylar haberimizde...

Bayram namazı saati merak ediliyor. Mübarek Ramazan ayının son günü 1 Mayıs Pazar günü bitti. 2 Mayıs Pazartesi Ramazan bayramının ilk günü kutlanacak. Milyonlarca müslüman bayram namazı için camilere akın edecek. Peki Sakarya bayram namazı vakti saat kaçta?

SAKARYA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Sakarya'da bayram namazı saat 06:29'da kılınacak.

BAYRAM NAMAZI FARZ MI?

Bayram Namazı için camide cemaatle kılınması gerekiyor. Kendilerine Cuma namazı farz olan kimseler için Ramazan ve Kurban Bayramı namazı vaciptir. Cuma namazı için lâzım olan bütün şartlar, bayram namazları için de lâzımdır. Şu kadar var ki, bayram için hutbe sünnettir ve namazdan sonradır. Hutbe okunmasa da bayram namazı sahihtir. Fakat sünnet terkedilmiş olur.

Sakarya Bayram Namazı Kaçta? Diyanet Sakarya Bayram Namazı Vakti... ile ilgili etiketler sakarya bayram namazı saat kaçta
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.