Çantasından mumya çıktı! Açıklaması çok şaşırttı

Peru'da akılalmaz olay... Peru'nun Puno bölgesinde bir arkeoloji çalışma bölgesinde tuhaf davranışlar sergileye bir kuryenin çantasından mumya çıktı. Bu olay gören herkesi şoke etti. İşte o video...

Okyanus'un kıyısında olan Peru'nun Puno bölgesinde şaşırtıcı bir olay yaşandı. Arkeolojik çalışmaların yapıldıığı bu bölgede bir gencin tuhaf davranışları polisin dikkatini çekti. Gencin yanındaki termal çantayı açan polis, 1 metre 51 santimetre uzunluğundaki bir mumyayla karşılaştı. 26 yaşında olduğu belirtilen genç, cenin pozisyonda bandajlanmış halde bulunan mumyayla aynı odada kaldığını ve onu “kız arkadaşı olarak gördüğünü” söyledi. Mumyaya “Juanita” adını veren genç, arkadaşlarına göstermek için çantayı yanında taşıdığını belirtti.

Çantasından mumya çıktı! Açıklaması çok şaşırttı

MUMYAYI KÜLTÜR BAKANLIĞI'NA TESLİM ETTİLER

Adı açıklanmayan genç, mumyanın babasına ait olduğunu ifade etti, babasının ise mumyayı nereden aldığını söylemedi. Polis, genci ve yanındaki 2 arkadaşını gözaltına alırken, çantada taşınan mumyayı ise Kültür Bakanlığına teslim etti.

Uzmanlar, mumyanın 600 ila 800 yaşında olduğunu ve bir kadına değil, bir erkeğe ait olduğunu ifade ediyor. Kişinin öldüğü sırada en az 45 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Çantasından mumya çıktı! Açıklaması çok şaşırttı ile ilgili etiketler mumya Peru