Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım

Gaziantep'te geçtiğimiz hafta ailesiyle birlikte yolda yürürken kafasına maganda kurşunu ibaret ederek vefat eden 8 yaşındaki Ömer Asım Saçlı'nın acılı dedesi ve babaannesi katil zanlısının bulunmasını istediklerini gözyaşları içinde anlattı. 'Torunumu her şeyden korudum ama mermiden koruyamadım' diyen acılı babaanne yetkililerden yardım istedi.

Gaziantep'te 27 Kasım 2021 Cumartesi akşamı Şahinbey ilçesi Ocaklar Mahallesi’nde kahreden bir olay yaşanmıştı. 

AİLESİYLE BİRLİKTE SOKAKTA YÜRÜRKEN ANİDEN YERE YIĞILDI

İddiaya göre, ilkokul 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Ömer Ali Saçlı, akşam saatlerinde ailesiyle birlikte sokakta yürürken bir anda yere yığılmış, kaldırıldığı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinde başına maganda kurşunu isabet ettiği belirlenmişti. Küçük çocuk, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmış ancak yapılan tüm müdahalelere kurtarılamayarak gece saatlerinde hayatını kaybetmişti.

 

Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım - Resim : 2

OLAY ANI KAMERADA

8 yaşındaki Ömer Ali Saçlı maganda kurşunu ile yaralanma anları ise çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansımıştı. Görüntülerde, yolda ailesi ve yakınları ile yürüyen Ömer Ali'nin bir anda yere düşmesi ve amcasının kucağına alarak hastaneye yetiştirme anları yer almıştı. Yaşanan olayın ardından hayatını kaybeden talihsiz çocuğun cansız bedeni Gaziantep Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin arından defnedilmişti. Olayın üzerinden 10 gün geçmesine rağmen torunun ölümüne neden olan maganda yada magandaların hala bulunamadığını söyleyen dede Ömer Asım Saçlı, yetkililere seslenerek katil zanlılarının bulunmasını istedi.

 

 

Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım - Resim : 4

"BİZİM YÜREĞİMİZ YANIYOR BUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ"

Yaşanan olayın ardından maganda kurşunuyla torunu Ömer Ali'yi kaybeden dede Asım Saçlı göz yaşı dökerek, "Bundan 10 gün önce torunuma bir maganda kurşunu isabet etti. Yaklaşık 10 gündür bizim yüreğimiz yanıyor ama bize kimse süreç hakkında bilgi vermiyor. Bu ateş bizim evimize düştü ama başka kimsenin ocağına düşebilir. Devletimiz bu işe bir çözüm bulsun. Bize süreç hakkında bilgi verilmesini de istiyoruz. Başkalarının da aynı acıyı yaşamaması ve milletin iyiliği için bu magandaların bulunmasını ve temizlenmesini, caydırıcı bir ceza verilmesini istiyorum. Bu olaydan sonra bizim ciğerimiz yanıyor, ateş düştüğü yeri yakıyor. çocuğun annesi-babası çok kötü durumda, biz çok kötü durumdayız. Maganda kurşunları engellensin. Bizim yüreğimiz yanıyor, buna çözüm bekliyoruz" dedi.

Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım - Resim : 5

"TORUNUMU HER ŞEYDEN KORUDUM AMA SİZİN MERMİLERİNİZDEN KORUYAMADIM"

Babaanne Serpil Saçlı ise torununun ölümüne neden olan magandalara seslenerek, "Ömer Ali benim canımdan kıymetliydi, canımdan can aldınız. Torunumu her şeyden korudum ama sizin mermilerinizden koruyamadım. Devlet büyüklerine sesleniyorum bu magandalar bulunsun, acımız dinsin. Lütfen bize yardım etsinler" diye konuştu.

Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım - Resim : 6

Ömer'i kim öldürdü? Acılı aileden kahreden sözler: Torunumu her şeyden korudum, mermiden koruyamadım ile ilgili etiketler Gaziantep Kurşun ömer dede babaanne maganda

Sitene Ekle