Okulların açılmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığından son dakika kararı!

Okulların açılmasına sayılı günler kala Bakan Özer, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren kararını açıkladı. Artık bu yıl tamamen değişti. İlkokul, ortaokul ve liselerde geçerli olacağını açıkladı.

Alınan kararda bu yıl okullarda ilk defa yapılacağı ve tamamen ücretsiz olacağı belirtildi. 5-9 Eylül tarihleri arasında anaokulu ve ilkokul 1. Sınıf öğrencileri için yapılacak uyum eğitimi 12 Eylül’de de başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi için toplantı yapıldı.

Okulların açılmasına sayılı günler kala belli oldu. Bu yıl okullarda ilk kere yapılacağı ve tamamen parasız olacağı açıklandı. 5-9 Eylül tarihleri içinde anaokulu ve ilköğretim 1. Derslik öğrencileri için yapılacak uyum eğitimi 12 Eylül’de de başlamış olacak yeni eğitim öğretim süreci için toplantı yapılmış oldu.

Okulların açılmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığından son dakika kararı!

81 İLİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

81 ilin millî eğitim müdürleri ile toplantı yaptı. Verilen bütçelerin kullanımı ve hazırlıklar konusunda tüm illerden bilgi alan Bakan Özer, toplantıda şöyle konuştu:

BU HAFTA BAŞINDA HİZMETE BAŞLIYORUZ

“Yaz tatilinin ilk günlerinden bu yana hep birlikte sahadayız. Yeni eğitim yılında çocuklarımızı temiz, güvenli, teknolojik olarak donanımlı okullarda karşılayabilmek için hiç ara vermeden çalıştık. Bize ilettiğiniz önerileri hayata geçirmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bu yıl pek çok ilke imza attık. Ücretsiz ders kitapları ile birlikte yardımcı kaynaklar da çocuklarımızın sıralarının üzerinde yerini aldı. Yine bütçeleri ilk kez okul bazlı olarak gönderdik. Burada adaletli olmak için azami özen gösterdik. İhtiyaca göre kaynakları paylaştırdık. Bütçe göndermediğimiz hiç okulumuz kalmadı. Bugüne kadar ekim ayında okullar açıldıktan sonra istihdam edebildiğimiz temizlik personelimizi ilk kez 12 Eylül öncesinde, bu hafta başında, hizmete başlatıyoruz.”

40 BİN YENİ ANA SINIFI AÇMA HEDEFİMİZDE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Türkiye’nin her yerinde, ister kentte ister köyde olsun tüm çocukların daha erken yaşta okulla buluşmalarının önemine dikkati çeken Bakan Özer, “Okul öncesi eğitimde yapılan yatırımların sonucunda Türkiye bu alanda da önemli bir ivme kazanacak. Proje tamamlandığında, bu ülkenin çocuklarının eğitimi için çok önemli bir çalışmaya hep beraber imza atmış olacağız. 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı açma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Şimdiye kadar 1.407 bağımsız anaokulu ve 11 bin 100 ana sınıfı hizmete alındı. 500 bin çocuğumuz bu sayede ilk kez okulla buluştu. Bu sayı daha da artacak ve 5 yaşta okullaşma oranını bu yıl yüzde 100’e tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Okulların açılmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığından son dakika kararı! ile ilgili etiketler MEB Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.