2024 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları açıklandı mı 2024? DGS sonuçları nereden sorgulanır?

Binlerce aday, 30 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girerek, 2 yıllık ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamayı hedefliyor. DGS, sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda düzenlenecek. ÖSYM, sınav sonuçlarının açıklanma tarihini belirledi ve adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Peki, 2024 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları açıklandı mı 2024? DGS sonuçları nereden sorgulanır? İşte, 2024 DGS sonuçları!

30 Haziran Pazar günü yapılacak Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) katılan adaylar, 2 yıllık ön lisans eğitimlerini lisans derecesine tamamlamayı amaçlıyor. DGS, sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilecek. ÖSYM, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi belirledi ve adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler. Peki, 2024 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2024 DGS sonuçları açıklandı mı? DGS sonuçları nereden öğrenilir? İşte, 2024 DGS sonuçlarına dair detaylar!

2024 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları açıklandı mı 2024? DGS sonuçları nereden sorgulanır?

2024 DGS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? DGS 2024 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin resmi takvimine göre, 2024 DGS sınav sonuçları 14 Ağustos’ta açıklanacak. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilecek. Sonuç ekranında adayların sayısal ve sözel bölümlerdeki doğru-yanlış cevap sayıları, ön lisans başarı puanı ve DGS puanları yer alacak. Bu puanlar, adayların lisans programlarına yerleşmesinde belirleyici olacak.

DGS sınavının geçerli sayılabilmesi için belirli kurallara uyulması gerekiyor. İşte bu kurallar:

  • Sınav Giriş Belgesi: Adayların, sınav başlamadan önce giriş belgelerini teslim etmeleri gerekiyor.
  • Sınav Yeri: Adayların, atandıkları salonda sınava girmeleri şart.
  • Kopya Çekme: Kopya çekme veya kopya çekilmesine yardımcı olma girişimleri, sınavın geçersiz sayılmasına neden olacak.
  • Sınav Kuralları: Sınav süresince, salonda bulunan kurallara ve sınav görevlilerinin talimatlarına uyulması gerekiyor.
  • Soru Cevaplama Süresi: Soruların, sınav süresi başladıktan sonra cevaplanması gerekiyor.

Adaylar, sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, elde ettikleri puanlara göre belirlenen kontenjanlara yerleşme hakkı kazanacaklar.

2024 DGS SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak adaylar, sınavdan alacakları sonuçlarla lisans programlarına geçiş yapmayı hedefliyor. Bu süreçte, adayların sınav kurallarına uymaları ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak yanlarında bulundurmaları büyük önem taşıyor.

ÖSYM, sınav sonuçlarını belirlenen tarihte açıklayarak, adayların heyecanlı bekleyişini sonlandıracak. DGS sonuçlarına dair tüm gelişmeler ve detaylar, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden takip edilebilecek. Adaylar, sonuçları öğrendikten sonra tercih süreçlerini de yakından takip etmeli ve gereken adımları zamanında atmalıdır.

2024 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları açıklandı mı 2024? DGS sonuçları nereden sorgulanır? ile ilgili etiketler DGS
GÜNÜN VİDEOSU

Alın size yeni bir haram... Fazlı Tonar adlı hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu

Sosyal medyada yayınladığı videolarla ünlü olan Fazlı Tonar isimli hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu.